VUL Santaros klinikų Konsultacijų poliklinikos gydytojai specialistai konsultuoja pacientus iš visos Lietuvos, turinčius siuntimus iš savo gydančių gydytojų pagal gyvenamąją vietą.
Konsultacijų poliklinikos specialistų konsultacijai reikia registruotis iš anksto.
- Patogiausias ir pagrindinis registracijos būdas – internetu –https://ipr.esveikata.lt/
Registruojantis https://ipr.esveikata.lt/, galima pasirinkti gydytoją specialistą, konsultuojantį ambulatorinius pacientus, bei išsirinkti patogiausią laiką. Būtina nurodyti siuntime įrašytą diagnozę bei jos kodą pagal TLK-10-AM. Sėkmingą registraciją gydytojo konsultacijai turi patvirtinti SMS žinutė. Vizito patvirtinimas įvyksta ne vėliau kaip per vieną darbo dieną po registracijos.
Registruotis gydytojų konsultacijoms ir vakcinacijai galima ir telefonu +37052501717. Daugiau kontaktinės informacijos rasite čia.
AKTUALU Pacientams dėl informavimo apie registraciją konsultacijai Telefonu ar internetu gydytojo specialisto konsultacijai užsiregistravusiam pacientui (tėvams / globėjams) išsiunčiama vizitą patvirtinanti trumpoji žinutė su būtina informacija (data, laiku, vieta). Maloniai prašome ją išsisaugoti ir atvykti vizitui nurodytu laiku. |
Papildomos informacijos (tekstinės bei video) apie registraciją specialistų konsultacijoms rasite čia.
Ambulatoriniams pacientams COVID-19 tyrimo atlikti prieš konsultaciją nereikia.
Apie gimdymo tvarką informaciją rasite čia
Rytų regiono prevencijos programų koordinacinis centras koordinuoja onkologinių ligų – gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos – ankstyvosios diagnostikos programų įgyvendinimą:
- atlieka programų tikslinei populiacijai priklausančių asmenų atranką ir siunčia kvietimą (paprastu laišku, elektroniniu paštu, trumpąja SMS žinute) dalyvauti atitinkamoje programoje;
- informuoja pacientus apie programų metu suteiktų paslaugų rezultatus;
- esant poreikiui organizuoja vizitus pas gydytoją specialistą, programų specializuotoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
- tikslina programos dalyvių kontaktinę informaciją;
- Valstybės duomenų valdymo platformos aplinkoje esančioje prevencinių programų informacijos jungtinė duomenų bazėje tvarko programų dalyvių asmens duomenis.
Onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programų tikslas - padidinti atrankinės patikros dėl onkologinių ligų programų efektyvumą, prieinamumą ir kokybę bei sumažinti ankstyvą gyventojų mirtingumą nuo piktybinių navikų.
Į Rytų regiono prevencijos programų koordinacinį centrą galite kreiptis darbo dienomis nuo 7.00 iki 15.30 telefonu:
Dėl Gimdos kaklelio piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos programos |
|
Dėl Krūties piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos programos |
|
Dėl Storosios žarnos piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos programos |
Neturėdami galimybės iš karto atsiliepti, į visus darbo valandomis praleistus skambučius perskambiname ne vėliau kaip kitą darbo dieną.
Vykdydami Gimdos kaklelio piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos programos organizavimo, vykdymo ir kokybės reikalavimų įgyvendinimo bandomąją veiklą bendradarbiaujame su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis nurodytomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. V-19 ,,Dėl onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programų koordinavimo centrų skyrimo ir onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programų koordinavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ priede
Koordinacinis centras:
- užregistruoja moterį atvykti gauti Programos paslaugas:
25–34 metų (imtinai) amžiaus moteris gimdos kaklelio citologinio tepinėlio (toliau PAP) paėmimui;
35–59 metų (imtinai) amžiaus aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso (toliau AR ŽPV) tyrimo paėmimui.
Kvietime nurodoma konkreti vizito data, laikas ir vieta. Kvietimo laiškai siunčiami paštu (jei turi kontaktus, informaciją papildomai siunčia el. paštu, trumpąja žinute (SMS));
- moteriai atlikus prevencinius tyrimus informuoja apie rezultatus;
- moters pageidavimu keičia vizito datą ir (ar) laiką, pažymi moters atsisakymą dalyvauti Programoje.
Prašome susisiekti su Rytų regiono prevencijos programų koordinaciniu centru telefonu +370 525 01 614 arba el. paštu rrppkc@santa.lt darbo dienomis 7:00–15:30 val. jeigu negalite (tikrinotės dėl gimdos kaklelio ligų per pastaruosius 12 mėn. kitur, laukiatės ar neseniai gimdėte, Jums atlikta visiška arba radikali histerektomija) ar nenorite dalyvauti programoje. Taip pat, šiuo telefono numeriu kreipkitės, jei negavote informacijos praėjus 6-ioms ar daugiau savaičių nuo tyrimo atlikimo. Kitais klausimais prašome konsultuotis su savo šeimos gydytoju.
Neturėdami galimybės iš karto atsiliepti, į visus darbo valandomis praleistus skambučius perskambiname ne vėliau kaip kitą darbo dieną.
- nustatytos formos kvietimą dalyvauti Storosios žarnos piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos programoje;
- mėgintuvėlį, skirtą išmatų mėginiui surinkti (su užklijuotu lipduku su asmens vardu, pavarde, identifikaciniu numeriu, QR kodu ir lipduku ėminio paėmimo datai įrašyti);
- instrukciją, paaiškinančia kaip teisingai paimti ėminį imunocheminio slapto kraujavimo išmatose tyrimui (iFOBT);
- voką su atgaliniu adresu, skirtu išmatų ėminiui išsiųsti atgal;
- atsakymo laišką, jei atlikus slapto kraujavimo išmatose tyrimą (iFOBT) nenustatytas slaptas kraujavimas, informuodamas, kad jokių pakitimų nenustatyta ir dalyvauti Programoje asmuo bus kviečiamas po 2 metų nuo iFOBT atlikimo datos.
Vykdydami Krūties piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos programos organizavimo, vykdymo ir kokybės reikalavimų įgyvendinimo bandomąją veiklą bendradarbiaujame su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis nurodytomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. V-19 ,,Dėl onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programų koordinavimo centrų skyrimo ir onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programų koordinavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ priede.
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Lietuvoje kasmet krūties vėžiu suserga daugiau kaip 1600 moterų. Lietuvoje vykdoma Krūties piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos programa, kurios metu 45–74 metų (imtinai) amžiaus moterys tikrinamos kas 2 metus.
Programos tikslas – patikrinus krūties ligų simptomų neturinčias moteris, nustatyti, kurioms moterims yra įtartinų pokyčių krūtyse, moteris išsamiau ištirti, o nustačius krūties vėžį, jį sėkmingai išgydyti. Aptikus ankstyvos stadijos krūties vėžį, kai jis dar neapčiuopiamas ir nesukelia jokių simptomų, apie 90 procentų moterų po gydymo visiškai pasveiksta!
Rytų regiono prevencinių programų koordinacinis centras, vadovaudamasis Krūties piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos programos organizavimo, vykdymo ir kokybės reikalavimų aprašu:
- užregistruoja moterį į bandomojoje veikloje dalyvaujančią mamografijas atliekančią įstaigą atvykti gauti Programos paslaugas. Kvietime nurodomi konkreti data, laikas, vieta ir pateikiama informacinė medžiaga;
- išsiunčia laiškus paštu (jei turi kontaktus, papildomai siunčia informaciją e. paštu, trumpąja žinute (SMS));
- moters pageidavimu pakeičia vizito datą ir (ar) laiką, perkelia į bet kurią bandomojoje veikloje dalyvaujančią mamografijas atliekančią įstaigą, pažymi moters atsisakymą dalyvauti Programoje;
- moteriai atlikus mamogramą informuoja apie rezultatus.
Pagal šią Programą atvykus atlikti mamografiją šeimos gydytojo siuntimo nereikia! Atvykstant atlikti mamografiją ar į konsultaciją su savimi turėkite ankstesnių mamogramų vaizdus!
Prašome susisiekti su Rytų regiono prevencijos programų koordinaciniu centru telefonu +37052501436 arba el. paštu rrppkc@santa.lt darbo dienomis 7:00-15:30 val. jeigu per pastaruosius 12 mėnesių Jums buvo atlikta mamografiją, jeigu negalite ar nenorite dalyvauti programoje. Taip pat, šiuo telefono numeriu kreipkitės, jei negavote informacijos praėjus 6-ioms ar daugiau savaičių nuo tyrimo atlikimo. Kitais klausimais prašome konsultuotis su savo šeimos gydytoju.
Neturėdami galimybės iš karto atsiliepti, į visus darbo valandomis praleistus skambučius perskambiname ne vėliau kaip kitą darbo dieną.
- prevencinė (profilaktinė) medicinos pagalba;
- medicinos pagalba, medicininė reabilitacija;
- slauga, socialinės paslaugos bei patarnavimai, priskirti asmens sveikatos priežiūrai;
- asmens sveikatos ekspertizė.
Būtinoji pagalba teikiama nemokamai:
- visiems nuolatiniams šalies gyventojams, neatsižvelgiant į jų draustumą;
- laikinai Lietuvos Respublikoje gyvenantiems ir teisėtai dirbantiems užsieniečiams;
- ES/EEB šalių piliečiams, laikinai viešintiems mūsų šalyje, pateikus jų draustumą patvirtinančius dokumentus: galiojančią E kortelę arba vieną iš E formos (E 111, E 106, E 121) pažymą;
- LR piliečiai nuolat gyvenantys Lietuvoje, mokantys arba už kuriuos mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos;
- nuolat LR gyvenantys užsieniečiai, mokantys arba už kuriuos mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos;
- laikinai gyvenantys ir LR teisėtai dirbantys užsieniečiai;
- laikinai gyvenančių ir LR teisėtai dirbančių užsieniečių nepilnamečiai šeimos nariai;
- nuolat LR gyvenantys LR piliečiai ir užsieniečiai, draudžiami valstybės lėšomis.
Privalomojo sveikatos draudimo galiojimas
Dirbančiųjų pagal darbo sutartis (įskaitant politikus, valstybės tarnautojus) privalomojo sveikatos draudimas (toliau – PSD) įsigalioja nuo tos dienos, kurią už juos buvo pradėtos mokėti arba jie patys pradėjo mokėti PSD įmokas. Asmenų, kurie gauna autorinius atlyginimus, sporto veiklos, atlikėjų pajamas, vykdo individualią veiklą, ūkinių bendrijų narių, individualių įmonių savininkų, asmenų, besidraudžiančių savarankiškai, asmenų, gaunančių kitas GPM apmokestinamąsias pajamas bei ūkininkų PSD įsigalioja kitą mėnesį po tos dienos, kai 3 mėnesius iš eilės už juos buvo mokamos arba jie patys mokėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokas, arba nuo tos dienos, kai šie asmenys sumoka 3 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio įmoką. 3 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio įmokos sumokėjimas neatleidžia nuo prievolės mokėti nustatyto dydžio įmokas.
- Bevielis internetinis ryšys „SantaFree“, „TEO Wi-Fi“.
- SEB (E korpusas) ir „Swedbank" bankomatai (B korpusas).
- F korpuso palatose terminalai (internetas, TV ir kt.).
- Maisto salelės - maisto automatai. Jų lokacijos vietos:
- B korpusas,1 aukštas( centrinis įėjimas) prie rūbinės;
- B korpusas, 2 aukštas , priėmimo laukiamasis;
- B korpusas, 1 aukštas, RADIOLOGIJOS IR BRANDUOLINĖS MEDICINOS CENTRAS;
- C korpusas, 0 aukštas;
- E korpusas prie auditorijų;
- P korpusas (poliklinika), 1 aukštas, laukiamasis;
- F korpusas , 1 aukštas, prie liftų;
- L korpusas (Infekcinė ligoninė), 1 aukštas.
- Santaros klinikų Dievo Gailestingumo koplyčia (žr.žemiau)
Santaros klinikų Dievo Gailestingumo koplyčia
(Santariškių g. 2, centrinis ligoninės pastatas)
Koplyčia atvira visą parą.
Šv. Mišios:
I - 16.30 val.;
II - 16.30 val.;
III - 16.30 val.;
IV - 16.30 val.;
V - 16:30 val.;
VI - 11.00 val.;
VII - 11.00 val.
Prieš ir po šv. Mišių klausoma išpažinčių.
Antradieniais per šv. Mišias teikiamas Ligonių sakramentas.
Penktadieniais 16:00 val. vyksta Švč. Sakramento Adoracija.
Dėl išpažinties, pokalbio, Šv. Komunijos ar Ligonių sakramento bet kuriuo paros metu drąsiai kreipkitės į ligoninės kapelioną. Jeigu negalite ateiti į koplyčią, koplyčia gali „ateiti" pas Jus.
Kapeliono kun. Gabrieliaus Satkausko tel. +37064323834
El. paštas gabrielius.satkauskas@santa.lt
Artimieji apie 1-ame infekcinių ligų gydomus pacientus informaciją gali gauti paskambinę gydytojams tel. +37069779107, +37069779205, +37069779014, +37069779006 darbo dienomis nuo 11:00 iki 13:00 val.
Slaugytojų posto tel.: +37069779224 (I aukštas), +37069779104 (II aukštas).
Apie Infekcinių ligų centro Reanimacijoje gydomus pacientus, informaciją galima gauti paskambinus kasdien nuo 11:00 iki 12:00 ir nuo 17:00 iki 18:00 valandomis
Atvykusieji į Santaros klinikas automobilius gali statyti aikštelėse, kurių išdėstymo schemą, kainas ir atsiskaitymo būdus galite rasti čia:
https://santarosparkavimas.lt/lt/aiksteles/aiksteles-2#aikstele-p3