Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose vaikų širdelių diagnostikai, gydymui ir monitoravimui pradėta naudoti nauja, moderni medicininė įranga – echoskopas, skirtas kraujagyslių punkcijoms bei pilvo ar galvos smegenų echoskopavimui, pagalbinio kvėpavimo aparatas, reikalingas tuomet, kai pacientas atjungiamas nuo dirbtinio kvėpavimo aparato ir bevielė nuotolinio stebėjimo įranga – telemonitoringas, reikalingas tiems pacientams, kurie po operacijų iš reanimacijos būna iškeliami į skyrių, tačiau jų stebėjimas kiaurą parą privalo būti intensyvus ir nenutrūkstantis. Įrangos įsigijimui 350 tūkst. litų paramą skyrė telekomunikacijų bendrovė „Tele2".
„Dovanas visada yra malonu gauti, o kai jos dar yra skirtos kilniam tikslui – mūsų mažųjų pacientų gyvybių gelbėjimui, tai tampa neįkainuojama", - teigė Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Aleksandras Laucevičius.
„Vaikams skirtą įrangą dovanojame klientų vardu. Mūsų klientų bendruomenė yra didžiausia tarp mobiliųjų operatorių Lietuvoje, todėl visi kartu galime padėti išgelbėti dar daugiau mažylių gyvybių", – sakė „Tele2" generalinis direktorius Petras Masiulis.
Per įrangos perdavimo proga Santariškių klinikų vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje surengtą atvirų durų valandą naująją įrangą apžiūrėjo ir modernias vaikų širdies chirurgijos galimybes įvertino Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.
„Santariškių klinikose įvairiausio amžiaus vaikams yra atliekamos sudėtingiausios širdies operacijos, vykdoma diagnostika ir gydymas. Tai - vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje tokia pagalba teikiama. Per metus mes atliekame daugiau nei 200 įgimtų širdies ydų korekcijų", - pasakojo Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centro direktorius dr. Virgilijus Tarutis.
„Tele2" paramą Širdies chirurgijos centro vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui jau skyrė 2008 m. – už 300 tūkst. litų buvo nupirkta specialios mažųjų pacientų gydymui skirtos reanimacijos įrangos. Tai buvo pirmasis gautas tokios įrangos kompleksas, nuo jo, kaip teigia patys medikai, prasidėjo modernaus anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus kūrimas. Šiuo metu šiame skyriuje jau įrengtos 6 intensyvios terapijos vietos.