Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai. Iš visų COVID-19 gydomiems pacientams skirtų stacionaro vietų Santaros klinikose užimta 95 proc., reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 66 proc.
Šiandien atraminėse ligoninėse gydoma 314 pacientų: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 150 pacientų, iš jų 6 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 23 pacientai, iš jų 2 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Ukmergės ligoninėje – 57 pacientai, iš jų 2 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 60 pacientų, iš jų – 2 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Druskininkų ligoninėje – 10 pacientų, Trakų ligoninėje – 14 pacientų.
Vilniaus regione COVID-19 ligoninių suaugusių aktyvaus gydymo vietų užimtumas siekia 78 proc., o reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 63 proc.
Visas pasaulis su nekantrumu laukia vakcinos nuo COVID-19 ligos. Vis dėlto dažnam kyla abejonių dėl vakcinų efektyvumo. Pasak VUL Santaros klinikų direktoriaus medicinai doc. dr. Valdo Pečeliūno, visiems gerai žinomos vakcinos nuo gripo efektyvumas siekia maždaug 60 proc., o COVID-19 vakcinos skelbiamas efektyvumas skirtingų gamintojų svyruoja tarp 70-95 proc. Tokie rezultatai suteikia vilties, jog atsiradus vakcinoms pavyks sukurti vadinamąjį visuomenės imunitetą.
Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį.