Gruodžio 9 dienos duomenimis, VUL Santaros klinikose iš visų COVID-19 ligai gydyti skirtų stacionaro vietų užimta 90 proc., reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 72 proc. Pacientų, kuriems reikia deguonies terapijos šiuo metu VUL Santaros klinikose yra 137, didelės tėkmės deguonies – 14, DPV (dirbtinės plaučių ventiliacijos) – 15, prie EKMO (ekstrakorporinė membraninė oksigenacija) prijungtas 1 pacientas.
Medikų, kuriems nustatytas COVID-19 teigiamas testas, gruodžio 8 dienos duomenimis, yra 160, dar 45 – tenka izoliuotis dėl kontakto su koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtusiaisiais.
Kitose regiono įstaigose padėtis susiklostė tokia: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje užimta 78 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 100 proc.; Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 88 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 100 proc., Ukmergės ligoninėje – 90 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 57, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 77 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 67 proc., Druskininkų ligoninėje – 50 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, Trakų ligoninėje – 100 proc., Švenčionių ligoninėje – 100 proc.
VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė sako, kad Vilniaus regione yra maždaug 960 tūkst. gyventojų. Šiuo metu didžiąją dalį stacionarinių sveikatos priežiūros paslaugų Vilniaus mieste, nesusijusių su Covid-19 ligos gydymu, teikia VUL Santaros klinikos bei Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė skirta vien tik pacientams, sergantiems Covid-19 liga gydyti.
Pasak direktorės valdymui A. B. Motiejūnienės, Vilniaus regione kiekvieną savaitę hospitalizuojamų Covid-19 pacientų padaugėja apie 15-20 procentų, todėl kaskart susiduriama su iššūkiu užtikrinti pakankamą laisvų vietų rezervą didėjančiam srautui.
„Vidutiniškai per parą iš visų Vilniaus regiono ligoninių išrašoma apie 30-45 Covid-19 pacientus. Vidutiniškai per savaitę Vilniaus regiono ligoninėse gydoma apie 120 naujų Covid-19 pacientų. Šiandien didžiausia bėda yra ne vietų, bet personalo stoka. Mat Covid-19 liga sergantiems pacientams gydyti reikia 1,5-2 kartus daugiau personalo nei sergantiems kitomis ligomis. Vadinasi, norėdami įsteigti naują 30 vietų Covid padalinį, turime užaryti du tokios pačios apimties kitus skyrius. Be to, visos ligoninės susiduria su tuo, kad jose kyla židinių, suserga ne tik pacientai, bet ir personalas. Pavyzdžiui, Santaros klinikose jau kurį laiką yra apie 160-180 darbuotojų (ne vien medikų), kuriems Covid-19 testas yra teigiamas arba jie turėjo izoliuotis," – teigia direktorė valdymui.
Ji pasakoja, kad VUL Santaros klinikose tebegydomi ir kitomis – insultu, infarktu, onkologinėmis ligomis sergantieji. Teikiama ir skubi pagalba. Iš viso tokių pacientų gydymui skirta 760 vietų, iš kurių apie 60 – reanimacijos ir skubios pagalbos skyriuose. Mūsų skaičiavimais, Santaros klinikos Covid-19 pacientams gydyti skirtų vietų skaičių galėtų padidinti šimtu. Jei kiltų didesnis poreikis, reikėtų labai gerai apgalvoti kitų pacientų srautų paskirstymą.