Artėjant ilgajam savaitgaliui ir stebint įtemptą epidemiologinę situaciją, VUL Santaros klinikos imasi priemonių, kad būtų suvaldyti dideli pacientų srautai ir nenukentėtų kitomis ligomis sergantys pacientai, gydomi ligoninėje.
Spalio 30 dienos duomenimis, gydomi 97 COVID-19 liga sergantys pacientai, iš jų penki – Reanimacijos-intensyviosios pagalbos skyriuje. Papildomai įrengtas COVID-19 II skyrius (C korpuse) su 30 lovų beveik užpildytas. Iš viso VUL Santaros klinikose yra įrengtos 102 vietos, skirtos Covid-19 liga sergantiems pacientams.
Santaros klinikos yra COVID-19 procesus Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, todėl jau šiandien, spalio 30 dieną, penktadienį, 30 stabilios būklės pacientų perkeliama į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę. Pervežant pacientus talkina ir Vilniaus miesto Greitosios medicinos pagalbos stoties automobiliai. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje šiandien yra įrengta 30 vietų COVID-19 sergantiems pacientams, organizuojama papildomų – ligoninė šiuo metu yra pasirengusi atlaisvinti 86 vietas. Vis didėjant užsikrėtusiųjų skaičiams, dėl pacientų perkėlimo kalbamasi su M. Marcinkevičiaus, Respublikine Vilniaus universitetine, Ukmergės ir kitomis regiono ligoninėmis.
„Būtinosios pagalbos ir planinės paslaugos toliau teikiamos, atliekamos transplantacijos ir kitos neatidėliotinos procedūros. Planines paslaugas optimizuosime, t. y. atidėsime tik tas paslaugas, dėl kurių pacientų sveikatos būklė nepablogės ar nekils kitų nepageidaujamų pasekmių, – situaciją komentuoja VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius. – Optimizuosime ir ambulatorines paslaugas, t. y. pacientams, atvykstantiems dėl antros ar trečios gydytojų nuomonės, ar dėl periodinės sveikatos būklės stebėsenos, suteiksime nuotolines konsultacijas, kurios gerai pasitarnavo ir per pirmąją koronavirusinės infekcijos bangą“.
Santaros klinikose koronavirusinė infekcija diagnozuota 41 medikui, dėl kontaktų izoliavęsi 46. Yra papildomo personalo būtinybė, sudaromas rezervinis viso medicinos personalo sąrašas – telkiami medikai iš visų ligoninės centrų.
„Remdamiesi pasauline praktika ir patikimais paskutinių virusologinių tyrimų duomenimis, įrodžiusių asmens apsaugos priemonių, taip pat socialinės distancijos akivaizdžią naudą stabdant viruso plitimą, prašome visų – tiek medikų, tiek jų šeimos narių, tiek visos visuomenės tinkamai dėvėti kaukes, laikytis atstumo, naudoti dezinfekcinius skysčius. Antroji banga yra sudėtinga, todėl turime susitelkti, kad reikalingas medicinos paslaugas gautų visi“, - komentuoja prof. F. Jankevičius.
Nepaisant didelio užsikrėtusiųjų skaičiaus, gydymo reikia 10-12 proc. užsikrėtusiųjų, reanimacijos ir intensyviosios priežiūros – apie 3 proc.
Numatytos priemonės turėtų užtikrinti medicininę priežiūrą ir pagalbą visiems pacientams per artėjantį ilgąjį savaitgalį.