Santaros žinios (šeštadienis, lapkričio 21 d.)

Lapkričio 21, 2020

Lapkričio 21 dienos ryto duomenimis, Vilniaus klasterio COVID-19 ligoninių suaugusių aktyvaus gydymo vietų užimtumas siekia 74%, o reanimacijos ir intensyvios terapijos – 70%.

Santaros klinikose gydomi 159 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 36 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 159 COVID-19 sergančiųjų – 3 vaikai.

Šiandien atraminėse ligoninėse gydoma 258 pacientai: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 129 pacientai, iš jų 5 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 19 pacientų, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 46 pacientai, iš jų – 3 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Ukmergės ligoninėje – 37 pacientai, iš jų 2 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Trakų ligoninėje - 21 pacientas, Druskininkų ligoninėje – 6 pacientai.

Visuomenėje girdimas nerimas, jog net ir atvykus į Santaros klinikas dėl koronaviruso, nutinka taip, jog, apžiūrėjus pacientą, atlikus tyrimus, surinkus visus duomenis ir nustačius diagnozę, gydyti asmuo pervežamas į kitą Vilniaus regiono ligoninę. Santaros klinikos jaučia atraminių ligoninių paramą, teikiant pagalbą Covid-19 pacientams, ir todėl klinikose gydomi sergantieji sunkia ir sunkiausia ligos forma.

Anot klinikų Infekcinių ligų centro vadovės prof. Ligitos Jančorienės, medikai pastebi, jog kartais pritrūksta ir sergančiojo artimųjų atidumo bei tinkamo apsaugos priemonių naudojimo namuose. Pasitaiko, jog į priėmimo – skubios pagalbos skyrių atvežamas asmuo, sergantis gretutinėmis ligomis, jam nustatoma koronavirusinė infekcija ir paaiškėja, jog toje pačioje šeimoje jau yra sergančiųjų Covid-19, tačiau nebuvo imtasi pakankamų priemonių, kad būtų apsaugoti likusieji šeimos nariai.

„Dažnai girdime klausimų ir dėl to, kiek laiko Covid-19 sergantieji gali užkrėsti kitus. Naujausi tyrimai ir duomenys rodo, jog esant besimptomei ligos formai, žmogus nebeplatina viruso praėjus 10-iai dienų po nosiaryklės tepinėlio tyrimo atlikimo, sergant lengva forma – po 10 dienų nuo ligos simptomų pradžios. Pasireiškus sunkiai ligos formai, periodas yra ilgesnis – įprastai po 20 dienų pacientą, įvertinus jo būklę, laboratorinių tyrimų rezultatus, jau galima perkelti iš Infekcinių ligų skyriaus į kitą arba išleisti gydytis namo“, - aiškina prof. Ligita Jančorienė.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-11-21
Į viršų