VUL Santaros klinikose dirba ypatingos kompetencijos specialistai. Jų pasiekimais domėjosi ir garbūs Mančesterio regiono iš Jungtinės Karalystės atstovai: prof. Jacqueline Oldham – Mančesterio „koridoriaus“ sveikatos inovacijų direktorė bei Mančesterio universiteto Biologijos, medicinos ir sveikatos fakulteto atstovė ir Prof. Chris Lowe - Kembridžo universiteto, Terapinių mokslų akademijos direktorius.
Po sėkmingo Santaros klinikų prisistatymo didžiausiame Baltijos šalyse tarptautiniame gyvybės mokslų renginyje „Life Science Baltics 2018“ (daugiau čia) susitikimo metu Mančesterio regionui buvo pristatyti inovatyvūs projektai, moksliniai tyrimai bei didžiausi pasiekimai. Svečius maloniai nustebino ir tai, kad pagal 2018-05-07 d. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) paskelbtoje „Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus apžvalgoje“ VUL Santaros klinikos lyderiauja pagal publikacijų su verslu dalį cituojamų straipsnių Clarivate Analytics (anksčiau vadinamoje Web of Science WoS) tarptautinėse duomenų bazėse 2008-2017 metais. Minėtoje apžvalgoje akcentuojama, kad Santaros Klinikų publikacijų su verslu dalis gyvybės mokslų sektoriuje yra didesnė nei pasaulio vidurkis, ir šios publikacijos cituojamos dažniau nei pasaulio vidurkis. Santaros klinikų gydytojai mokslinius rezultatus buvo kviečiami pristatyti ir pasauliniame sveikatos priežiūros kongrese Europoje, kovo 5-7 d., 2019 m., Mančesteryje (www.europehealthcare.org). Tikimės, kad užsimezgęs ryšys bus produktyvus savo ateities rezultatais.
Svečiai lankėsi ir pažangiuose Laboratorinės medicinos bei Medicininės genetikos centruose.
Susitikime JK svečiams pranešimus skaitė dr. B. Tumienė „Sveikatos priežiūros gerinimas naudojant inovatyvias technologijas“ bei prof. A. Laurinavičius – „Patologijos informatika ir analitika“.