Pasak Santaros klinikų Urologijos centro docentės Aušros Černiauskienės, vyrų šlapimo nelaikymas gali būti gydomas konservatyviai. „Kai nepadeda kitos pagalbos priemonės, vyrų šlapimo nelaikymą gydome chirurginiais būdais implantuodami paprastus ir reguliuojamus pošlaplinius raiščius. Šios operacijos atliekamos nustačius lengvo ir vidutinio šlapimo nelaikymo laipsnį. Tačiau toks gydymas neefektyvus nustačius sunkaus laipsnio šlapimo nelaikymą, kuris pasitaiko po prostatos operacijų, spindulinio gydymo,“ – pasakoja A. Černiauskienė.
Gydant sunkaus laipsnio vyrų šlapimo nelaikymą, Europoje ir implantuojamas dirbtinis šlapimo pūslės sfinkteris.
Santaros klinikų Urologijos centre daug metų operuojami vyrai dėl šlapimo nelaikymo. Implantuojami ir pošlapliniai raiščiai, ir dirbtiniai sfinkteriai. Tačiau medikai vis ieškojo tobulesnių chirurginių gydymo būdų tam, kad pagerintų savo pacientų, turinčių šlapimo nelaikymo problemų, gyvenimo kokybę. Todėl buvo nutarta ir Santaros klinikose pradėti implantuoti dirbtinius sfinkterius AMS 800.
Lapkričio 4 d. dirbtiniai sfinkteriai AMS 800 buvo implantuoti trims Santaros klinikų pacientams. Operaciją atliko gydytoja urologė doc. Aušra Černiauskienė, o jai asistavo urologojai dr. Albertas Čekauskas ir dr. Robertas Adomaitis.
A. Černiauskienė pabrėžė, jog AMS 800 sfinkteris pranašus savo elastiškumu, jis susideda iš trijų atskirų dalių. Esant reikalui, jas galima pakeisti. Naujasis sfinkteris gali būti implantuojamas po radikalios prostatektomijos, spindulinio gydymo, brachiterapijos dėl prostatos karcinomos, uretrotomijų, nesant efekto po pošlaplinių raiščių implantavimo, atsinaujinus šlapimo nelaikymui po kitų operacijų arba po cistektomijos. AMS 800 sfinkteris pranašesnis už kitus dar ir dėl gerų rezultatų po operacijos (73-94% atvejų). Tokia operacija yra mažai traumuojanti, techniškai nesudėtinga ir pagerina pacientų gyvenimo kokybę.