Kovo 1 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su komanda, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas. Vizito metu buvo pristatyti Santaros klinikose įdiegti modernūs IT sprendimai, kurie leidžia, pavyzdžiui, inovatyviai mokyti medicinos studentus – patogiai sėdėdami auditorijoje jie gali stebėti aukščiausio lygio profesionalų darbą operacinėse. Vėliau medžiagą peržiūrėti, aptarti, analizuoti su kolegomis ir dėstytojais. Tokie IT sprendimai atveria neišsemiamas galimybes tiek tobulėjimui, tiek mokslui ir pažangai. |
Santaros klinikos – viena didžiausių ir pažangiausių universiteto sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje. Čia yra 2012 lovų, per metus gydoma apie 100 tūkst. pacientų stacionaro skyriuose, suteikiama beveik 1 milijonas ambulatorinių konsultacijų, atliekama apie 50 000 operacijų, per metus gimsta 3500 Lietuvos piliečių, dirba kone 5500 darbuotojų. Santaros klinikose kiekvieną dieną žinių semiasi 500 studentų, 460 rezidentų.
Viena iš Santaros klinikų strateginių krypčių – medicina, mokslas ir inovacijos. Klinikos siekia sukurti sąlygas plėtotis moksliniams, klinikiniams tyrimams ir inovacijoms; sinergiškai veikti su strateginiais mokslo partneriais; išlaikyti ir plėtoti bazę pedagoginei veiklai; išnaudoti Santaros ir kitų slėnių infrastruktūrą, partnerystę bei klasterių galimybes.
Be to, Seimo pirmininkui buvo pristatyta vienintelė Lietuvoje hibridinė operacinė, kurioje atliekamos pasaulinio garso operacijos. Tai operacinė, kurioje gali vienu metu dirbti gausi daugiaprofilinė medikų komanda – čia yra būtiniausia, įvairi įranga kiekvienai sričiai, pakanka vietos ir erdvės visiems specialistams.
Prof. Algirdas Utkus (VUL Santaros klinikų Medicininės genetikos centro vadovas) pakvietė svečius į Medicininės genetikos centrą, kuriame supažindino su pažangiausiais pasiekimais medicininės genetikos srityje garsinančiais Santaros klinikų medikus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Vizito metu kalbėta apie universiteto medicinos kryptis bei ateitį – etiologijos nustatymus, molekulinius mechanizmus, taikinių suradimą, priemones personalizuotai medicinai bei personalizuotos medicinos taikymą.
Nuotraukų iš susitikimo daugiau rasite čia