„Naujieji aparatai su įranga užtikrina kokybiškesnę, efektyvesnę dializės procedūrą pacientui, yra ypač ergonomiški ir automatizuoti, todėl taip pat palengvina medicinos personalo darbą, kuris daugiau laiko gali skirti ligoniui“, - sako VUL SK Nefrologijos centro direktorius prof. Marius Miglinas.
Pasak profesoriaus, Japonijoje su naująja įranga jau atlikta virš 5 milijonų dializės procedūrų ir gauti puikūs rezultatai, todėl tiek gydytojai, tiek pacientai laukė galimybės pagerinti dializės procedūros kokybę ir Lietuvoje.„Naujieji aparatai su įranga užtikrina kokybiškesnę, efektyvesnę dializės procedūrą pacientui, yra ypač ergonomiški ir automatizuoti, todėl taip pat palengvina medicinos personalo darbą, kuris daugiau laiko gali skirti ligoniui“, - sako VUL SK Nefrologijos centro direktorius prof. Marius Miglinas.
Tokie aparatai įgalina automatiškai atlikti visus dializės procedūros žingsnius be personalo priežiūros – jie patys užsipildo krauju, tuomet automatiškai pereina į gydymo režimą, grąžina kraują ir signalizuoja dėl atjungimo.
Kitas naujosios sistemos pliusas, anot profesoriaus, jog dializės procedūros metu aparatas neinvaziniu būdu nuolat matuoja kraujospūdį. Pagal tai reguliuojama ultrafiltracija – perteklinių organizmo skysčių pašalinimas. Be to, nenutraukiant gydymo, sekama dializės dozė. Aparatas kontroliuoja dializuojamo kraujo tūrį, o tai procedūros metu pacientui leidžia jaustis geriau. Pats prietaisas veikia tyliai, nesukeldamas pacientui diskomforto.
„Naujoji dializės sistema, kaip ir dauguma kitų japoniškų inovacijų, pasižymi ergonomiškumu bei saugumu. Dėl unikalios konstrukcijos visa sistema yra pilnai dezinfekuojama, taip užkertant kelią pavojingų infekcijų plitimui. Kitas naujosios sistemos bruožas – intuityvus valdymas. Specialios nuorodos padeda medicinos personalui greitai ir saugiai uždėti kraujo magistrales“, – džiaugiasi Santaros klinikų Dializių skyriaus vedėjas dr. Laurynas Rimševičius.
Visa reikiama informacija apie pacientą ir individualūs gydymo duomenys yra įrašomi į naujojo aparato elektroninę Paciento kortelę. Įstačius šią kortelę į aparatą, sistema gauna reikiamus duomenis ir gali pradėti gydymą. Duomenų nereikia kaskart suvedinėti iš naujo.
Naujieji aparatai ir juose veikianti elektroninė Paciento kortelė suteikė galimybę įdiegti ir dar vieną naujovę.
„Jau greitai Santaros klinikose veiks hemodializės procesų duomenų surinkimo sistema, kuri leis pagerinti pacientams teikiamų paslaugų kokybę, pagreitins gydymo procesus, todėl nefrologinis gydymas taps dar greitesnis ir efektyvesnis“, – įsitikinęs VUL SK Nefrologijos centro vadovas.