Gegužės
23, 2023
2023 m. gegužės 25–26 dienomis vyks tradicinė 10-oji konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šią konferenciją organizuoja VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos kartu su asociacija „Kraujas“ bei Lietuvos hematologų draugija. Pirmoji konferencijos diena bus skirta pacientams ir jų artimiesiems, o antroji – šeimos gydytojams, slaugytojams ir kitiems medicinos specialistams, kuriems aktuali onkologinių bei onkohematologinių pacientų priežiūra bei gydymas.
„Pažangia diagnostika ir inovatyviais gydymo būdais per pastarąjį dešimtmetį pasiekta gerėjančio pacientų išgyvenamumo, pasveikę ar suvaldę ligą jie gyvena visavertį gyvenimą. Gydymo rezultatai ženkliai priklauso ir nuo paciento žinių apie ligą, tarpusavio pasitikėjimo ir bendradarbiavimo tarp medikų ir paciento. Efektyvus gydymas naujausiais metodais, bendravimo galia ir žinios – tai svarbiausi dalykai, padedantys įveikti onkologinę ligą, kuriuos turėtų prisiminti pacientas. Džiaugiamės, jog tradicija organizuoti renginį tęsiasi ir jau dešimt metų rengiama konferencija suvienija gydytojus, pacientus bei jų artimuosius tam, kad suteiktų reikiamų žinių ir sutelktų bendrai veiklai, atskleistų būdus, kaip padėti sau ir artimajam, susirgus onkologine liga“, – sako VUL Santaros klinikų direktorius medicinai dr. Valdas Pečeliūnas.
Šiemet konferencija pasižymi itin turininga bendrąja programos dalimi, kuri yra skirta ne tik sergantiesiems kraujo ligomis, bet visiems su įvairiomis onkologinėmis diagnozėmis susidūrusiems asmenims. Į pirmą konferencijos dalį įtrauktos labiausiai pacientus dominančios temos. Bendrojoje konferencijos dalyje bus apžvelgiama, kaip reikėtų stebėti širdies kraujagyslių ligas sergant onkologine liga, kaip nepasiklysti tarp maisto papildų gausos ir ar tikrai juos būtina vartoti, taip pat bus aptariami mitybos bei fizinio aktyvumo klausimai bei kitos pacientams ir medicinos personalui svarbios temos.
Antroje konferencijos dalyje bus transliuojama 12 pranešimų apie skirtingas kraujo ligas, jų ypatumus ir gydymą, pacientai ir jų artimieji galės pasirinkti, kuri tema jiems aktualiausia. Šiais metais nutarta įtraukti kuo daugiau skirtingų onkohematologinių ligų siekiant, kad kiekvienas pacientas išgirstų sau aktualią informaciją.
Antroji konferencijos diena, t.y. gegužės 26 d., skirta visų specializacijų gydytojams ir slaugytojams. Siekiama, kad visi konferencijos dalyviai gautų kuo daugiau patikimos, mokslu grįstos informacijos.
„Labai svarbu, jog tiek pacientas, tiek jo artimieji kuo daugiau domėtųsi liga, jos gydymu bei suprastų gydymo tikslus. Tokiu būdu sergantysis aktyviai dalyvauja gydymo procese, laikosi gydymo režimo ir suvokia, kas su juo vyksta kiekvieno gydymo etape. Turėdamas pakankamai informacijos apie savo susirgimą, pacientas geba atskirti, kas yra reikšminga ir gali tiksliau perteikti savo sveikatos būklės pokyčius gydytojui, o tai itin svarbu siekiant suvaldyti ir įveikti ligą,“ – sako asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.
Konferencijoje „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ kviečiami dalyvauti kraujo ar kitomis onkologinėmis ligomis sergantys ar sirgę pacientai, jų artimieji, medicinos gydytojai bei bendrosios praktikos slaugytojai. Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija, kuri bus stabdoma renginio išvakarėse. Daugiau informacijos ir konferencijos programą rasite www.kraujas.lt.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-25