I kardiologijos skyrius

I kardiologijos skyriuje gydomi pacientai, sergantys ūminiais koronariniais sindromais (ūminiu miokardo infarktu, nestabiliąja krūtinės angina), sergantys stabiliąja koronarine širdies liga (stabiliąja krūtinės angina), po perkateterinių koronarinių arterijų intervencijų, taip pat sergantys miokardo ir perikardo ligomis, ūminiu ir lėtiniu širdies nepakankamumu, širdies ydomis, infekciniu endokarditu, aortos ligomis, plaučių arterijos tromboembolija, rezistentiška gydymui pirmine ir antrine arterine hipertenzija, širdies ritmo ir laidumo sutrikimais, prieširdžių virpėjimu – sinusinio ritmo grąžinimui, po intervencinių procedūrų, perkateterinių abliacijų, elektrokardiostimuliatorių, kardioverterių-defibriliatorių implantavimo, kardioonkologiniai pacientai ir kt. Skyriuje įrengta ir sėkmingai veikia miego apnėjos tyrimų laboratorija.

Skyriuje dirba aukštos kvalifikacijos, turintys didelę patirtį gydytojai – dr. Sigita Aidietienė, Liudmila Bronikova, Albinas Karužas, Loreta Aizenienė.

II kardiologijos skyrius

II kardiologijos skyriuje yra 30 lovų.

Per metus gydoma ir tiriama ~1400 ligonių, sergančių koronarine širdies liga (stabilia krūtinės angina, nestabilia krūtinės angina, miokardo infarktu), miokardo ir perikardo ligomis, ūminiu ir lėtiniu širdies nepakankamumu, širdies ydomis, infekciniu endokarditu, aortos ligomis, plaučių arterijos tromboembolija, rezistentiška gydymui pirmine ir antrine arterine hipertenzija, širdies ritmo ir laidumo sutrikimais.

Taip pat gydomi pacientai po vainikinių kraujagyslių angiografijos ir stentavimo, elektrofiziologinių procedūrų, kardioonkologiniai pacientai. Pacientų sveikatos būklei ištirti ir gydyti naudojami visi galimi neinvaziniai ir invaziniai metodai, kurie atliekami kardiologijos ir angiologijos centre.

II kardiologijos skyriuje dirba Vladas Januškevičius, Greta Burneikaitė, Giedrutė Raišelienė, Lina Gedvilaitė, Rasa Kūgienė, Jolita Badarienė ir profesionalus 10 slaugytojų ir 6 padėjėjų kolektyvas. 

Intensyvios kardiologijos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius

Per metus skyriuje gydoma apie 4000 ligonių. Jų gydymo sėkmė priklauso nuo taikomų modernių gydymo būdų. Skyriuje yra 24 lovos, kurios aprūpintos šiuolaikine gyvybinių funkcijų monitoravimo ir gydymo įranga. Į Intensyvios kardiologijos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių patenka ligoniai, sergantys ūmiais koronariniais susirgimais ir grėsmingais širdies laidumo sutrikimais iš 22 Lietuvos ligoninių, t.y. 1,3 mln. Lietuvos gyventojų.

Skyrius koordinuoja Rytų ir Pietryčių Lietuvoje suformuotas 3 reanimobilių komandas (gydytojo ir slaugytojo), kurios perveža sunkios būklės pacientus iš įvairių regiono ligoninių. Plaučių arterijos tromboembolijos gydymui taikoma trombolizė, esant kontraindikacijų trombolizei, atliekamos invazinės procedūros. Pacientams su ūminiu širdies nepakankamumu taikomos intraaortinės balioninės kontrapulsacijos, atliekamos hemofiltracijos, hemodializės. Taip pat sunkiems ligoniams su širdies nepakankamumu pradėtos taikyti EKMO procedūros. Skyriuje esant reikalui 24 val. per parą atliekamos echokardioskopijos.

Akademinė veikla yra neatsiejama skyriaus veiklos dalis.

Širdies aritmijų skyrius

Širdies aritmijų skyriuje implantuojame daugiausia šalyje širdies ritmo palaikymo prietaisų, ypač pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu. Įrengta moderniausia šalyje nuotolinės magnetinės navigacijos Stereotaxis operacinė, kurioje atliekamos sudėtingiausios širdies ritmo sutrikimų perkateterinio gydymo procedūros, perkateterinio prieširdžių virpėjimo abliacijos. Insultų profilaktikai sergantiems prieširdžių virpėjimu, kai pacientai negali vartoti antikoaguliantų, implantuojame kairiojo prieširdžio ausytės užkimšimo prietaisus. Širdies nepakankamumo atvejais taikomas resinchronizacinis gydymas. Prieširdžių virpėjimo atvejais atliekamas perkateterinis plaučių venų izoliavimas taikant radiodažninę energiją ir kriobalioninius kateterius.

Širdies ir kraujagyslių neinvazinės ir ultragarsinės diagnostikos skyrius
Skyriuje atliekami tyrimai: EKG bei perkrūtininės ir perstemplinės (transezofaginės) echokardioskopijos tyrimai (tiek dvimačiu, tiek trimačiu vaizdavimo būdu, 24 val. per parą), elektrokardiografiniai  krūvio mėginiai (veloergometrija, bėgtakio krūvis), ultragarsiniai krūvio mėginiai (medikamentinis dobutamino krūvio mėginys), širdies raumens kraujotakos tyrimas radionuklidais, spiroergometrija, kompleksinis kraujagyslių endotelio funkcinis vertinimas, neinvazinis periferinių kraujagyslių tyrimas. Stebima ligonių su įsodintais elektrokardiostimuliatoriais bei defibriliatoriais sveikatos būklė, atsiradus būtinybei, koreguojamas jų darbą. Ūmiai sutrikus širdies ritmui taikoma perstemplinė stimuliacija. Atliekami arterinio kraujo spaudimo bei elektrinio širdies darbo 24 val. stebėjimo ir analizės tyrimai. Tyrimai atliekami ligoninėje besigydantiems bei ambulatoriniams pacientams, atvykusiems iš visos Lietuvos (per Konsultacinę polikliniką).

Skyriuje yra šie poskyriai:

Širdies ir kraujagyslių ultragarsinės diagnostikos poskyris

Poskyryje atliekami ultragarsiniai perkrūtininiai perstempliniai tyrimai (dvimačiu ar trimačiu vaizdavimo būdu). Poskyris glaudžiai bendradarbiauja su Širdies aritmijų ir rentgenochirurginiu skyriumi bei kardiochirurgais, kartu tiriant ir gydant ligonius su širdies nepakankamumu, implantuojant aortos vožtuvus per kateterį bei uždarant širdies pertvarų defektus.

Elektrokardiografijos ir krūvio mėginių poskyris 

Poskyryje atliekamos ramybės elektrokardiografijos ambulatoriniams bei stacionaro pacientams, taip pat krūvio elektrokardiografijos tyrimai (veloergometrija, bėgtakio tyrimas).

Krūvio ultragarsinių ir fizinių tyrimų poskyris

Poskyryje atliekami mėginiai koronariniam nepakankamumui, vožtuvų pažeidimo laipsniui bei širdies raumens gyvybingumui nustatyti. Kardiopulmoninio krūvio mėginys leidžia įvertinti širdies nepakankamumo laipsnį, numatyti prognozę. Šis mėginys nepakeičiamas dusulio diferencinei diagnostikai. Taikomi farmakologiniai dobutamino ir adenozino mėginiai, fiziniam krūviui naudojamas pusiau gulimas dviratis, vaizdai gaunami naudojant modernius aukštos klasės echokardiografus. Poskyris dirba glaudžiai bendradarbiaudamas su širdies chirurgais.

Kraujagyslių tyrimų poskyris
 
Poskyryje atliekami neinvaziniai kraujagyslių tyrimai: arterijų standumo ir centrinio kraujospūdžio matavimas, arterijų endotelio funkcijos tyrimai, arterijų ir venų ultragarsiniai tyrimai. Poskyris dirba glaudžiai bendradarbiaudamas su Prevencinės kardiologijos poskyriu.

Ilgalaikio monitoravimo poskyris

Stebima ligonių su įsodintais elektrokardiostimuliatoriais bei defibriliatoriais sveikatos būklė ir, esant būtinybei, reguliuojamas jų darbas. Ūmiai sutrikus širdies ritmui, taikoma perstemplinė stimuliacija. Atliekami arterinio kraujo spaudimo bei elektrinio širdies darbo (EKG Holter monitoravimas) 24 val. stebėjimo ir analizės tyrimai. Poskyris glaudžiai bendradarbiauja su aritmijų ir kitais centro skyriais. Dirba aukštos kvalifikacijos gydytojai – Albinas Karužas, Kęstutis Bagdonas, Audrutė Dailydkienė.
Ambulatorinės kardiologijos skyrius

Skyriuje yra šie poskyriai:

Kardiologo konsultacijų poskyris

Poskyryje konsultuojami ir tiriami pacientai, sergantys įvairiomis širdies ir kraujagyslių ligomis. Per metus konsultuojama apie 30 000 pacientų. Pacientų ištyrimui naudojami naujausi neinvaziniai diagnostikos metodai ir procedūros, atliekamos kardiologijos ir angiologijos centre. Pacientai konsultuojami pagal vyraujančią širdies ir kraujagyslių ligą: koronarinė širdies liga, širdies nepakankamumas, širdies ritmo ir laidumo sutrikimai, įgytos širdies ydos, arterinė hipertenzija, retos širdies ligos, taip pat stebima pacientų sveikatos būklė po širdies chirurginių operacijų ir intervencinių procedūrų. Skyriuje vykdoma ir specializuota ambulatorinė širdies nepakankamumo paslauga. Konsultuoja 32 gydytojai, iš jų 3 profesoriai, 2 docentai, 17 mokslų daktarų, taip pat 14 slaugytojų. Skyriuje teikiama tik planinė kardiologinė pagalba. Registracijos tvarka – žr. nurodymus atvykstantiems į Kardiologijos konsultacijų skyrių skiltyje Kontaktai.
 
III lygio kardiologo konsultacijai į VšĮ VUL Santaros klinikų Ambulatorinės kardiologijos skyriaus Kardiologo konsultacijų poskyrį gali būti registruojami tik pacientai turintys elektroninį siuntimą. Registruoti gali II lygio kardiologas arba šeimos gydytojas, arba patys pacientai išankstinės registracijos telefonu +37052501717
I-IV - nuo 07 val. iki 18.00
V - nuo 07.00 iki 16.00
 
Siuntimas turi atitikti šio dokumento reikalavimus (SAM 2009-06-28 įsakymu Nr. V-636 „Dėl siuntimų ambulatorinėms specializuotoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti ir brangiems tyrimams bei procedūroms atlikti įforminimo, išdavimo ir atsakymų pateikimo tvarkos aprašo patvirtinimo").

Jei pacientas negali atvykti numatytu laiku, labai prašome pranešti ir atšaukti konsultaciją Ambulatorinės kardiologijos skyriaus registratūros telefonu +37068862166 (nuo 10.00 iki 15.00) arba išankstinės registracijos telefonu +37052501717.
 
P.S. Kadangi esame III lygio kardiologo paslaugas teikianti įstaiga, tai pirmenybė teikiama pacientams, kurie nukreipiami būtent III lygio kardiologo konsultacijai. Tai yra tuomet, kai pacientą JAU pakonsultavo II lygio kardiologas ir atliko visus būtinus tyrimus (echokardioskopiją, VEM, Holterio 24 val. EKG monitoravimą) ir išlieka išplėstinės III lygio kardiologo konsultacijos būtinybė.

Pirminės kardiologinės prevencijos kabinetas

Pirminės kardiologinės prevencijos kabinete tiriami ir konsultuojami pacientai (vyrai 40–55 m., moterys 50–65 m.),  pagal „Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programą” (toliau – Programa), sergantys cukriniu diabetu ir / ar kuriems nustatytas metabolinis sindromas. Pagal Programos kriterijus metabolinis sindromas nustatomas, jei surenkami 3 iš 5 kriterijų, tai yra jei:

  1. vyrų liemens apimtis ≥ 102 cm, moterų ≥ 88 cm;
  2. serumo trigliceridai ≥ 1,7 mmol/l;
  3. didelio tankio lipoproteinų cholesterolis: vyrų < 1,03 mmol/l, moterų < 1,29 mmol/l;
  4. AKS: sistolinis ≥ 130 mmHg arba diastolinis ≥ 85 mmHg, arba pacientas vartoja spaudimą mažinančius vaistus;
  5. gliukozės koncentracija kraujo plazmoje nevalgius ≥ 5,6 mmol/l. 

Pacientai tiriami pagal Programą, registruojami darbo dienomis nuo 10:00 iki 15:00 telefonu +37068688993. Registruoti gali šeimos gydytojas ar patys pacientai. Atvykę pacientai privalo turėti šeimos gydytojo siuntimą ir užpildytą programos anketą.

Pacientams, tiriamiems pagal Programą, atliekami neinvaziniai diagnostiniai tyrimai: ultragarsinis širdies tyrimas, automatinis bendrosios miego arterijos intimos ir medijos storio bei standumo matavimas, endotelio funkcijos tyrimas, matuojamas kulkšnies žasto indeksas bei atliekamas veloergometrijos testas. Taip pat atliekami bei įvertinami laboratoriniai rodikliai, nustatomos ar tikslinamos diagnozės.

Pacientai, tiriami pagal Programą, turi atvykti kardiologo konsultacijai jiems paskirtu laiku, nevalgę, apsirengę patogiais drabužiais ir apsiavę patogia avalyne (visiems pacientams bus atliekamas krūvio testas) ir atsinešti rytinį šlapimo tyrimą. Vidutinė kardiologo konsultacijos trukmė šiame padalinyje 4–6 valandos (tiek užtrunka tyrimai ir gydytojo konsultacija).

Pirminės kardiologinės prevencijos kabinete taip pat konsultuojami pacientai, sergantys rezistentiška (atkaklia) arterine hipertenzija bei sunkia šeimine dislipidemija. Šie pacientai registruojami telefonu +37068688993.

Pirminės kardiologinės prevencijos kabinete teikiama tik planinė kardiologo konsultacija.

Antrinės prevencinės kardiologijos poskyris 

Antrinės prevencinės kardiologijos poskyryje dirbantys gydytojai kardiologai konsultuoja labai didelės kardiovaskulinės rizikos pacientus, sergančius išemine širdies liga, po ūminių koronarinių įvykių, perkateterinių procedūrų, po vainikinių arterijų apeinamųjų jungčių operacijos. Šiems pacientams atliekami neinvaziniai diagnostiniai instrumentiniai tyrimai, įvertinami laboratoriniai rodikliai ir jų dinamika, nustatomos ir/arba tikslinamos diagnozės, paskiriamas ar koreguojamas gydymas, įvertinamos indikacijos invaziniams tyrimams. Pacientai, sergantys koronarine širdies liga, po ūmių koronarinių įvykių, po vainikinių arterijų apeinamųjų jungčių operacijos ir po perkateterinių procedūrų gydytojo sprendimu gali būti dispanserizuojami ir prižiūrimi pagal VUL SK patvirtintą dispanserizacijos planą.

Pacientai III lygio kardiologo konsultacijai į VšĮ VUL Santaros klinikų Antrinės prevencinės kardiologijos poskyrį registruojami tokia pat tvarka kaip į Ambulatorinės kardiologijos skyriaus Kardiologo konsultacijų poskyrį.
Registruoti gali II lygio kardiologas arba šeimos gydytojas, arba patys pacientai išankstinės registracijos telefonu +37052501717
I-IV – nuo 07 val. iki 18.00
V – nuo 07.00 iki 16.00 
Siuntimas turi atitikti šio dokumento reikalavimus (SAM 2009-06-28 įsakymu Nr. V-636 „Dėl siuntimų ambulatorinėms specializuotoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti ir brangiems tyrimams bei procedūroms atlikti įforminimo, išdavimo ir atsakymų pateikimo tvarkos aprašo patvirtinimo").

Jei pacientas negali atvykti numatytu laiku, labai prašome pranešti ir atšaukti konsultaciją Ambulatorinės kardiologijos skyriaus registratūros telefonu +37068862166 (nuo 10.00 iki 15.00) arba išankstinės registracijos telefonu +37052501717.

Įgimtų širdies ydų (ĮŠY) konsultacijų poskyris

Poskyryje konsultuojami suaugę pacientai, sergantys įgimtomis širdies ydomis (prieš ir po korekcijos), Marfano sindromu ir kitomis paveldimomis širdies ligomis. Per metus konsultuojama virš 1500 pacientų. Ligoniai ištiriami, stebima jų sveikatos būklė, jei reikia, hospitalizuojami invaziniam ištyrimui ar gydymui (chirurginiam ar perkateteriniam).  Sudėtingesni atvejai aptariami su širdies chirurgais, intervenciniais kardiologais, radiologais, kitų specialybių gydytojais. Moterys, kurioms nustatyta ar įtariama įgimta širdies patologija, konsultuojamos dėl nėštumo rizikos, jei reikia – gydomos nėštumo metu ir  jų sveikatos būklė stebima kartu su Santaros klinikų akušeriais-ginekologais.
Poskyryje dirba 6 specializuoti gydytojai kardiologai, Santaros klinikų ĮŠY kompentencijos centro komandos nariai, iš kurių 2 mokslų daktarai, 2 doktorantai, 3 slaugytojos, 2 medicinos gydytojai, registratorė. 

Teikiama tik planinė kardiologinė konsultacija. Būtina išankstinė registracija darbo dienomis tel.: +37052720601 (8–16 val.), el. paštas GUCH@santa.lt. Pacientai privalo turėti šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimą (ĮŠY po chirurginės ar intervencinės korekcijos jau stebimi ĮŠY poskyrio kardiologų) ar kardiologo (kai įtariama ĮŠY, VULSK ĮŠY kardiologų konsultuoti nebuvo) siuntimą, asmens dokumentą ir rekomenduotų atlikti tyrimų atsakymus. Dėl reikalingų tyrimų pacientai informuojami konsultacijos ar registracijos metu. Internetinės pacientų registracijos kardiologo konsultacijai Įgimtų širdies ydų (ĮŠY) konsultacijų poskyryje šiuo metu nėra.

Maloniai kviečiame kreiptis visus, kuriems Vilniaus Širdies chirurgijos centre įgimta širdies yda buvo koreguota vaikystėje ir šiame poskyryje daugiau nebuvo konsultuoti.

Jei pacientas negali atvykti konsultacijai numatytu laiku, labai prašome pranešti registratūros telefonu +37052720601 (8–16 val.). 

Plautinės hipertenzijos kardiologo konsultacijų kabinetas 

Kabinete tiriami, gydomi ir prižiūrimi pacientai, sergantys sunkiomis ir retomis plautinės hipertenzijos formomis: plaučių arterine hipertenzija bei lėtine trombine emboline plautine hipertenzija. Atliekama atranka dėl galimos plautinės hipertenzijos visiems sergantiesiems sistemine skleroze, pacientams, ruošiamiems kepenų transplantacijai. Konsultuojami tik specialistų (kardiologų, pulmonologų) siunčiami kitomis širdies ar plaučių ligomis sergantys pacientai, kurių plautinė hipertenzija „neproporcingai didelė“, įtariamos kelios plautinės hipertenzijos priežastys. Dirbama glaudžiai bendradarbiaujant su kitais ligoninės padaliniais, Žmonių, sergančių plautine hipertenzija asocijacija (ŽSPHA). Tinkami pacientai nukreipiami specializuotai reabilitacijai. 

Kabinete konsultuoja 4 gydytojai kardiologai, Plautinės hipertenzijos kompetencijos centro komandos nariai, dirba slaugytoja ir registratorė. Teikiama tik planinė kardiologo konsultacija. Būtina išankstinė registracija darbo dienomis tel. +37052720601 (8–16 val.), informacija teikiama kabinetų tel. +37052501493, +37052501442 (8–15 val.), el. paštas GUCH@santa.lt.

Pacientai privalo turėti šeimos gydytojo, kardiologo ar kito plautinę hipertenziją įtariančio specialisto (pulmonologo, reumatologo, jei pacientas serga sistemine jungiamojo audinio liga, hematologo) siuntimą, asmens dokumentą ir rekomenduotų atlikti tyrimų rezultatus. Dėl tyrimų, reikalingų atlikti prieš vizitą, pacientai informuojami registracijos metu.

Jei pacientas negali atvykti konsultacijai numatytu laiku, labai prašome pranešti registratūros telefonu. 

III operacinis blokas

Širdies ritmo sutrikimams gydyti naudojamos naujausios 3D širdies elektroanatominių žemėlapio sudarymo programos: CARTO 3, Ensite Precision, o taip pat antros kartos šalčio balioninis kateteris. Vienoje iš skyriaus operacinėje buvo instaliuota pirmoji Baltijos šalyse robotinė magnetinė navigacinė sistema – Stereotaxis Niobe 2. Sudėtingosios procedūros atliekamos naudojant intrakardinį ultragarsą, siekiant vizualizuoti širdies struktūras. Šiame bloke funkcionuoja 8 operacinės, iš jų 3 širdies ritmo laidumo sutrikimų profilio, 4 širdies kraujagyslių ir struktūrinių ligų profilio, 1 periferinių arterijų ir veninės sistemos ligų profilio. Per metus visose operacinėse atliekama apie 13 000 procedūrų.
Intervencinės kardiologijos ir rentgenochirurgijos skyrius

Intervencinės kardiologijos ir rentgenochirurgijos skyriuje gydomi koronarine širdies liga sergantys pacientai, atliekamos širdies vainikinių arterijų diagnostinės ir gydomosios procedūros (vainikinių arterijų angiografija ir perkutaninė koronarinė intervencija) planine tvarka bei ūmiu miokardo infarktu sergantiems pacientams. Paslaugos teikiamos visą parą, pasitelkiant naujausias ir pažangiausias technologijas (intrakraujagyslinio ultragarso, frakcinio tėkmės rezervo, optinės koherentinės tomografijos tyrimus, rotacinę aterektomiją, reolizinę trombektomiją ir kt.). Skyriuje veikia dienos stacionaras, kuriame po planine tvarka atliktos procedūros pacientas tą pačia dieną paleidžiamas namo.

Pacientams, sergantiems struktūrine širdies liga, be pjūvio (perkutaniniu būdu) implantuojami biologiniai Aortos vožtuvo protezai, atliekamos balioninės vožtuvų plastikos, specialiu kamštuku uždaromi prieširdžių pertvaros defektai bei atviros ovaliosios angos, atliekamos kitos sudėtingos intervencinės procedūros. Kartu su širdies chirurgais diegiamos naujausios hibridinės širdies ligų gydymo metodikos.

Tai vienintelis skyrius Lietuvoje, kuriame atliekamos intervencinės diagnostinės bei gydomosios procedūros vaikams, sergantiems įgimtomis širdies ydomis.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-22
Į viršų