Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis
Projektas vykdomas pagal Lietuvos mokslo tarybos remiamą veiklos kryptį „Taikomųjų tyrimų, skirtų parengti sprendimus dėl COVID-19 pandemijos padarinių, projektai“.
2021 11 30 Pažangi laparoskopinė chirurgija – efektyviam vėžio gydymui Santaros klinikose
2021 04 23 Naujos chirurginės galimybės pasitelkiant laparoskopiją
Pagrindinis projekto dėmesys skiriamas naujausios minimaliai invazinės įrangos įsigijimui, kad būtų galima atlikti operacijas urologinės, ginekologinės ir pilvo onkologijos srityje. Naujai įsigyta moderni medicininė įranga prisidės prie efektyvesnio vėžio gydymo, tokių lokalizacijų kaip šlapimo pūslės, inkstų, gimdos kūno, gimdos kaklelio, viršutinių šlapimo takų, kiaušidžių, prostatos ir gaubtinės žarnos.
Laparoskopinė chirurginė įranga užtikrina minimalią intervenciją į paciento organizmą, o tai ne tik sumažina komplikacijų tikimybę, bet ir sutrumpina buvimo ligoninėje laiką. Svarbu ir tai, kad pacientas tokio tipo operaciją toleruoja lengviau nei atviros chirurgijos būdu, greičiau gyja ir gali grįžti į normalų bei kokybišką gyvenimą.
Projekte dalyvaujantys gydytojai-ekspertai Vilniuje ir Gardine galės konsoliduoti savo profesinius įgūdžius, dalintis patirtimi ir dalyvauti mokslinėse-praktinėse konferencijose. Projekto metu bus sukurtos naujos gydymo gairės, diagnozavimo ir gydymo metodikos bei algoritmai.
Tikimasi, kad projekto rezultatai padės sustiprinti dvišalį Lietuvos-Baltarusijos bendradarbiavimą ir prisidės prie teigiamų sveikatos pokyčių pasienio zonoje gyvenančiai visuomenei.
Projekte dalyvauja šie VUL Santaros klinikų centrai: Urologijos centras, Pilvo chirurgijos centras, Akušerijos ir ginekologijos centras. Projekto paraiška inicijuota bei paruošta Santaros klinikų Inovacijų ir technologijų perdavimo skyriaus pagalba.
Projekto pareiškėjas – Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.
Projekto partneris – Gardino regioninė klinikinė ligoninė.
Bendra projekto vertė – 1544 229,30 Eur.
Projekto trukmė: 2019-03-01 – 2021-11-30
Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.
Daugiau informacijos apie projektą:
2021 m. lapkričio 15 d. Santaros klinikų medikai dalijosi patirtimi laparoskopinėje chirurgijoje projekto „Onkologinėmis ligomis sergančiųjų asmenų socialinės atskirties mažinimas bei gyvenimo kokybės gerinimas Vilniaus ir Gardino regionuose“ baigiamajame renginyje „Pažangi laparoskopinė chirurgija – efektyvesniam vėžio gydymui“. Renginio programa lietuvių kalba, renginio programa anglų kalba.
2020 m. liepos 30 d. Sieks pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę
2020 m. vasario 25–26 d. Projekto dalyvių ir partnerių susitikimas Baltarusijoje
2019 m. gruodžio 20 d. Projekto dalyvių ir partnerių susitikimas
- WP5 „Vėžio prevencija“
- WP8 „Vėžio gydymo iššūkiai“
- WP9 „Inovatyvi vėžio terapija“
- WP10 „Integruotos ir visapusės vėžio kontrolės valdymas“
Projekto pradžia – 2021 m. balandžio 28 d.
Ypatingas dėmesys skirtinas vaikų piktybiniams navikams. Dėl atvejų retumo, diagnozė ir įprastomis sąlygomis pirminėje sveikatos grandyje būna sudėtinga, nes vėžys niekada nebūna pirmas diferencinės diagnozės sąraše. Pandemijų metu, apribojus sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą infekcijos požymių neturintiems pacientams, gydytojo konsultacija tapo sunkiai pasiekiama. Teikiant nuotolines konsultacijas tik telefonu (neturint vaizdo ryšio), ne visuomet pavyksta tinkamai įvertinti vaiko būklę, kurios mažas vaikas negali apibūdinti žodžiais, o tėvai ne visada gali adekvačiai įvertinti vaiko elgesio pasikeitimą. Apribojus šeimos gydytojo teikiamų paslaugų prieinamumą, vaikai, kuriems vėliau buvo patvirtinta kraujo vėžio diagnozė, į SGĮ pateko su itin gilia anemija, neutropenija. Tokie sveikatos sutrikimai lėmė pacientų hospitalizaciją į intensyvios terapijos skyrių, ko esant geresniam sveiktos priežiūros paslaugų organizavimui galima būtų išvengti.
Projekto pradžia – 2018 m. liepos 2 d.
Viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos įgyvendina projektą „Inovatyvių įtvarų gamybos technologijos sukūrimas galūnių traumas patyrusiems pacientams“ Nr. 01.2.1-LVPA-V-835-01-0005.
Projektas vykdomas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas" įgyvendinimo priemonę Nr. 01.2.1-LVPA-V-835 „Ikiprekybiniai pirkimai LT".
Projekto pradžia – 2018 m. rugpjūčio 1 d.
Projekto pabaiga – 2021 m. lapkričio 30 d.
Projekto biudžetas – 830 599,81 Eur, iš kurių ES Europos regioninės plėtros fondo lėšos – 712 505,05 Eur
Projektas bus įgyvendinamas trimis etapais:
I etapu bus kuriama produkto koncepcija. Šio etapo laikotarpiu bus finansuojami keturi geriausius rezultatus parodę tiekėjai.
II etapu bus kuriamas galūnių skenavimo ir 3D įtvaro gamybos sistemos prototipas, atliekami bandymai. Šio etapo laikotarpiu bus finansuojami trys dalyviai, kurių prototipai geriausiai atitinka techninę specifikaciją bei siekiamą rezultatą.
Projekto tikslas – sukurti naują technologiją, kurios pagalba skaitmeniu būdu bus atkurtas erdvinis galūnės vaizdas. Tam turėtų būti parinkta skenavimo technologija, sukurtas 3-jų dimensijų (3D) skeneris, sukurta erdvinių vaizdų apdorojimo programa bei sukurtas algoritmas įtvarų gamybai 3D spausdintuvu ir/ar susijusiomis technologinėmis priemonėmis.
Naujas produktas sumažintų komplikacijų galimybes traumas patyrusiems pacientams, būtų patogus dėvėti, greitai pagaminamas ir savo kaina konkurencingas esamoms galūnių imobilizavimo alternatyvoms. Įgyvendinant projektą tikimasi vystyti mokslo ir verslo bendradarbiavimą bei skatinti privataus verslo investicijas į mokslinių tyrimų ir (arba) eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas.
Ikiprekybinio pirkimo dokumentus rasite čia.
Ikiprekybinio pirkimo dokumentų aktuali redakcija nuo 2018-11-16.
Ikiprekybinio pirkimo sąlygų viešojo aptarimo metu gauti klausimai – atsakymai .
Pasiūlymų vertinimo eilė ir laimėtojai.
Ikiprekybinio pirkimo I etapo rezultatai
Ikiprekybinio pirkimo II etapo vykdytojai
Dalyvių klausimai-atsakymai
Klausimas Nr. 1
Klausimas Nr. 2
Klausimas Nr. 3
Klausimas Nr. 4
Klausimas Nr. 5
Klausimas Nr. 6
Bendra projekto informacija
- Paremti jungtinių veiksmų įdiegimą atliekant savalaikį ataskaitų teikimą, sklaidą ir vertinimą projekto laikotarpiu 2017-2020 m.
- Paremti nacionalines institucijas vertinant ir tikslinant esamas strategijas ir veiksmų planus siekiant įdiegti veiksmus, susijusius su ŽIV infekcijos, virusinių hepatitų, tuberkuliozės ir / arba lytiškai plintančių infekcijų ankstyvąja diagnostika ir prevencijos kokybe įtraukiant Europos pagrindinius suinteresuotus asmenis iki 2020 m.;
- Optimizuoti ir paremti ištyrimo dėl ŽIV infekcijos, virusinių hepatitų, tuberkuliozės ir lytiškai plintančių infekcijų ir priežiūros racionalizavimą; paremti sveikatos priežiūros ir visuomenės atstovus siūlant ištyrimą ES šalyse narėse iki 2020 m. adaptuojant ir įdiegiant susijusius inovatyvius metodus.
- Patobulinti ištyrimą dėl ŽIV infekcijos, virusinių hepatitų, tuberkuliozės ir lytiškai plintančių infekcijų ir priežiūros stebėseną bei vertinimą; patobulinti duomenų integravimą į nacionalinės priežiūros bei ištyrimo ir priežiūros stebėsenos sistemas įtraukiant atsakingus asmenis iki 2020 m.
- Pagerinti informacinių ryšių ir technologijų priemonių naudojimą ir partnerių informavimą jungtinėje ŽIV infekcijos, virusinių hepatitų, tuberkuliozės ir lytiškai plintančių infekcijų prevencijoje ES šalyse narėse iki 2020 m.
- Užtikrinti stipresnį pasirengimą visose ES šalyse narėse gerinant sveikatos priežiūros specialistų, visuomenės organizacijų ir visuomenės sveikatos institucijų gebėjimus rengiant ŽIV infekcijos, virusinių hepatitų, tuberkuliozės ir lytiškai plintančių infekcijų diagnostikos įdiegimo ir priežiūros mokymus.
Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Inovatyvios medicinos centras (toliau – IMC) kartu su VšĮ Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis (toliau – VUL SK) įgyvendina projektą Nr. 01.2.2-CPVA-K-703-04-0007.
- Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.
- Kauno technologijos universitetas.
- Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos;
- Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
Projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-03-0005
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal priemonę Nr. 01.2.2-LMT-K-718 „Tiksliniai moksliniai tyrimai sumanios specializacijos srityje“ veiklą „Aukšto lygio tyrėjų grupių vykdomi moksliniai tyrimai, skirti kurti ūkio sektoriams aktualias MTEP veiklų tematikas atitinkančius rezultatus, kurie vėliau galėtų būti komercinami“.
Projekto pradžia – 2020 m. liepos 14 d.
Projekto pabaiga – 2023 m. rugpjūčio 31 d.
Projekto vertė – 699 478,04 Eur.
Padalinys, vykdantis projektą: Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centras.
Projekto tikslas – sukurti elektrocheminę platformą greitam ir tiksliam aminorūgščių koncentracijų nustatymui mėginiuose iš pacientų, kuriems taikoma pakaitinė inkstų terapija.
Projekto koordinatorius: Vilniaus universitetas.
Projekto mokslinio tyrimo vadovas – dr. D. Ratautas (VU).
Projekto partneris: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.
Projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-03-0068.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal priemonę Nr. 01.2.2-LMT-K-718 „Tiksliniai moksliniai tyrimai sumanios specializacijos srityje“ veiklą „Aukšto lygio tyrėjų grupių vykdomi moksliniai tyrimai, skirti kurti ūkio sektoriams aktualias MTEP veiklų tematikas atitinkančius rezultatus, kurie vėliau galėtų būti komercinami“.
Projekto pradžia – 2020 m. liepos 15 d.
Projekto pabaiga – 2023 m. rugpjūčio 31 d.
Projekto vertė – 619 610,04 Eur.
Padaliniai, vykdantys projektą: Pediatrijos centras, Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras, Vaikų onkohematologijos centras, Informatikos ir plėtros centras.
Projekto koordinatorius: Mykolo Romerio universitetas.
Projekto mokslinio tyrimo vadovė – prof. Danguolė Jankauskienė (MRU).
Projekto partneris: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.
Projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-03-0087
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal priemonę Nr. 01.2.2-LMT-K-718 „Tiksliniai moksliniai tyrimai sumanios specializacijos srityje“ veiklą „Aukšto lygio tyrėjų grupių vykdomi moksliniai tyrimai, skirti kurti ūkio sektoriams aktualias MTEP veiklų tematikas atitinkančius rezultatus, kurie vėliau galėtų būti komercinami“.
Projekto pradžia – 2020 m. liepos 14 d.
Projekto pabaiga – 2023 m. rugpjūčio 31 d.
Projekto vertė – 699.973,79 Eur.
Padaliniai, vykdantys projektą: Urologijos centras, Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centras, Valstybinis patologijos centras.
Projekto tikslas – sukurti ir modeliniame gyvūno organizme išbandyti funkcionalų dirbtinį šlaplės audinį, gautą naudojant 3D biospausdinimo metodiką, kuri leidžia sukonstruoti paciento kilmės kelių skirtingų ląstelių tipų audinį, atitinkantį natūralų. Konstrukto unikalumas – polimerinio tinklelio su priedais panaudojimas, novatoriškai užtikrinantis nepageidaujamo randėjimo proceso slopinimą ir apsaugantis pacientą nuo šlaplės striktūros atsinaujinimo.
Projektas skirtas šlapinimosi sutrikimų gydymo kokybei pagerinti pasitelkiant personalizuotą dirbtinį audinį, kuris bus gaunamas derinant naujas žinias apie molekulines ląstelių sąveikas ir inovatyvias biospausdinimo technologijas.
Projekto koordinatorius: Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biochemijos institutas.
Projekto mokslinio tyrimo vadovė – dr. Virginija Bukelskienė (VU).
Projekto partneris: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.
Projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-03-0091
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal priemonę Nr. 01.2.2-LMT-K-718 „Tiksliniai moksliniai tyrimai sumanios specializacijos srityje“ veiklą „Aukšto lygio tyrėjų grupių vykdomi moksliniai tyrimai, skirti kurti ūkio sektoriams aktualias MTEP veiklų tematikas atitinkančius rezultatus, kurie vėliau galėtų būti komercinami“.
Projekto pradžia – 2020 m. liepos 20 d.
Projekto pabaiga – 2023 m. rugpjūčio 31 d.
Projekto vertė – 698 093,95 Eur.
Padaliniai, vykdantys projektą: Neurochirurgijos centras, Anesteziologijos ir intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centras.
Projekto rezultatas – bus sukurta vazospazmų ir vėlyvosios smegenų išemijos po spontaninės aneurizminės hemoragijos numatymo ir išankstinio perspėjimo programinė priemonė ir sukurto prognostinio metodo patentinė paraiška.
Projekto koordinatorius: Kauno technologijos universitetas.
Projekto mokslinio tyrimo vadovas – dr. Vytautas Petkus (KTU).
Projekto partneriai: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
- VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos,
- Vilniaus universitetas.
Pažangioji terapija – pastaraisiais metais išvystyta inovacijų sritis, apimanti genų, ląstelių terapiją, audinių inžineriją ir kitus pažangius ligų gydymo metodus, pavyzdžiui, vėžio, Alzheimerio ligos ar sunkių nudegimų.
RESTORE https://www.restore-horizon.eu/ – prioritetinių sričių pavyzdinis (angl. flagship) projektas, kurio tikslas – suburti medikus, mokslininkus, technologijų vystymo ir inžinerijos sektoriaus atstovus pažangiosios terapijos įgyvendinimui Europoje paspartinti.
VUL Santaros klinikos prie šio projekto prisijungė 2018 metais.
https://www.ejprarediseases.org/ – pirmoji visapusiška Europos mokslo ir inovacijų programa retų ligų srityje, apimanti daugiau nei 130 institucijų 35 pasaulio šalyse. Keturios programos dalys (angl. Pillars) užtikrina principą „nuo laboratorijos iki ligonio lovos“ ir garantuoja šias keturias veiklas:
- tiesioginį tarptautinių retų ligų mokslinių tyrimų finansavimą;
- virtualią mokslinių tyrimų infrastruktūrų (įskaitant biobankus, registrus, gyvūnų modelių tinklą ir kt.) ir duomenų bazių platformą;
- gebėjimų vystymą ir mokymus;
- inovacijų ir technologijų diegimą.
VUL Santaros klinikos šioje programoje atlieka koordinatoriaus vaidmenį, vykdo gebėjimų vystymo ir mokymų veiklas.
- WP5 „Vėžio prevencija“
- WP8 „Vėžio gydymo iššūkiai“
- WP9 „Inovatyvi vėžio terapija“
- WP10 „Integruotos ir visapusės vėžio kontrolės valdymas“
iPAAC renginiai Lietuvoje
2019 05 24 – iPAAC seminaras LR SAM: WP4 darbo grupės atstovų vizitas Lietuvoje
2019 10 02 – iPAAC konferencija / viešinimo renginys VUL SK
2020 arba 2021 m. numatyta baigiamoji iPAAC konferencija
2019 10 02 VULSK vykusios iPAAC konferencijos pranešėjai
Projekto tikslinės grupės
Pagrindinė iPAAC bendrųjų veiksmų tikslinė grupė bus ES lygmens politikos kūrėjai ir nacionalinio, regioninio ir vietinio lygmens sprendimų priėmėjai. Visi inovatyvūs veiksmai, kuriuos apima BV darbo paketai, bus vertinami remiantis tvarumu ir integracija į nacionalines politikas. Todėl bendrųjų veiksmų metu pagrindinis dėmesys bus skirtas įgyvendinimui, kaip tai perteikiama pagrindiniuose rezultatuose, t. y. vėžio kontrolės veiksmų įgyvendinimo ir tvarumo plane, kuri padės valstybėms narėms įgyvendinant iPAAC ir CANCON rekomendacijas.
1. Parama valstybėms narėms įgyvendinant CANCON bendrųjų veiksmų rekomendacijas nacionaliniu, regioniniu ir vietiniu lygmeniu. Plane daugiausia dėmesio skiriama kelioms susijusioms problemoms, kurios pasireiškia skirtingose temose, minėtose ankstesniuose CANCON ir dabartiniuose iPAAC darbo paketuose. Taigi plane bus pateikta integruotoji apibendrinta strateginė priemonė, skirta keliems svarbiems vėžio kontrolės aspektams, kurie yra ypač svarbūs politikos kūrėjams.
2. Vėžio prevencijos stiprinimas toliau tobulinant dabartines rekomendacijas dėl kokybiškos vėžio atrankinės patikros ir patikimo galimo naujo potencialo įvertinimo pagal gyventojams skirtų programų žalą ir naudą. Tolesnis Europos kovos su vėžiu kodekso stiprinimas įgyvendinant politiką, sutelkiant dėmesį į nelygybę. Įvertinimas, kaip veikla genomikos srityje, nuolat prisideda prie vėžio kontrolės.
3. Geresnio efektyvumo kovojant su apleistomis vėžio formomis užtikrinimas, sukuriant naujus pagrindinius rodiklius klinikinių pacientų gydymo būdų ir sveikatos priežiūros išlaidų, susijusių su vėžiu bei dėl jo atliekamomis intervencijomis (ypač kasos vėžio atveju), įvertinimui.
4. Imunoterapijos įtraukimo į klinikinę praktiką rėmimas, išsamiai įvertinus jos pagrindinius iššūkius.
5. Sergančiųjų vėžiu sveikatos priežiūros įvertinimas Europos šalyse vertinant kokybės rodiklius.
6. Parama politikos kūrėjams valdymo srityje, įskaitant bandomuosius visuotinius sergančiųjų vėžiu sveikatos priežiūros tinklus, ir atnaujintą ES nacionalinių vėžio kontrolės programų analizę.