Centre konsultuojami, tiriami ir gydomi sudėtingiausiomis gastroenterologinėmis ligomis sergantys pacientai iš visos respublikos, taikomi naujausi šiuolaikiniai diagnostikos ir gydymo metodai, tarp jų ir minimaliai invazyvūs. Centre dirba atsidavę savo darbui, labai kvalifikuoti specialistai, gerai susipažinę su šiuolaikiniais tyrimo ir gydymo metodais, siekiantys aukštų savo veiklos standartų.

Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre veikia trys skyriai.

Hepatologijos ir gastroenterologijos skyrius

Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriuje yra 50 lovų.

Čia gydomi pacientai, sergantys virškinimo trakto (stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, plonosios ir storosios žarnos), kasos, kepenų bei tulžies pūslės ir latakų ligomis.

Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriaus vedėja, gydytoja gastroenterologė Saulė Brašiškienė.

Tai vienintelis Lietuvoje hepatologinio (kepenų ligų) profilio skyrius, kuriame tiriami ir gydomi sergantieji įvairiomis kepenų ligomis (virusinėmis, autoimuninėmis, kepenų ciroze ir kt.), taip pat ir pacientai prieš bei po kepenų transplantacijos. Skyriuje dirba aukštos kvalifikacijos patyrę gydytojai gastroenterologai: Arida Buivydienė, Ramunė Bytautienė, Ilona Savlan, Artautas Mickevičius, Audronė Buinevičiūtė, Tomas Jucaitis, Valda Žydelienė, Vilma Uždavinienė ir kt.

Kasdien ligonius vizituoja Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro profesoriai ir docentai, konsultuoja gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė.

Endoskopinės diagnostikos ir minimaliai invazinės chirurgijos skyrius

Endoskopinės diagnostikos ir minimaliai invazinės chirurgijos skyrius

Skyriaus vedėjas gydytojas gastroenterologas-endoskopuotojas Juozas Stanaitis.

Skyrius vykdo kolorektalinio vėžio patikros programą. Endosonoskopijos tyrimas taikomas skrandžio, stemplės, kasos, tulžies latakų ir pūslės navikų stadijai nustatyti; skrandžio ir stemplės poepitelinių darinių diagnostikai. Nuo 2006 metų atliekamas endoskopinis išsiplėtusių stemplės venų, sergant kepenų ciroze, perrišimas guminiais žiedais (ligavimas). Apie 4 metus skyriuje atliekami tulžies latakų, skrandžio – dvylikapirštės žarnos, storosios žarnos ir stemplės stentavimai metaliniais išsiplečiančiais stentais. Nuo 2008 metų susikaupė nemaža patirtis gydant pacientus, sergančius lėtiniu pankreatitu.

Mitybos sutrikimų prevencijos ir gydymo poskyris

Nuo 2014 metų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre pradėtos teikti ambulatorinės ir stacionarinės paslaugos, kurias teikia gydytojas dietologas. Įkurtas Mitybos sutrikimų prevencijos ir gydymo poskyris bei pradėtos teikti ambulatorinės gydytojo dietologo konsultacijos poliklinikoje.

Mitybos sutrikimų prevencijos bei gydymo poskyryje konsultuojami, tiriami ir gydomi sudėtingiausi pacientai iš visos respublikos, taikomi naujausi šiuolaikiniai diagnostikos ir gydymo metodai. Čia dirba atsidavę savo darbui, labai  kvalifikuoti gydytojai dietologai, gerai susipažinę su šiuolaikiniais tyrimo ir gydymo metodais.

Poskyryje gydomi ligoniai, varginami įvairios kilmės mitybos nepakankamumo, jiems taikoma klinikinė mityba (enterinis, parenterinis maitinimas), čia jie mokomi ir ruošiami namų parenterinei mitybai, taip pat paruošiami planuojamai didelės apimties chirurginei intervencijai. Tai pirmasis ir vienintelis Lietuvoje tokio pobūdžio poskyris.

Gerėjant ligų diagnostikai, vis dažniau nustatomos anksčiau retomis vadintos ligos, kurias gydant svarbų vaidmenį atlieka mityba. Pavyzdžiui, įgimtos medžiagų apykaitos ligos (fenilketonurija, tirozinemija, hiperlipidemijos ir kt.), endokrininės sistemos ligos (cukrinis diabetas, podagra, skydliaukės ligos ir kt.), virškinimo sistemos ligos (celiakija, uždegiminės žarnų ligos ir kt.), inkstų ligos (ūmus ir lėtinis inkstų funkcijos nepakankamumas ir kt.), pacientai po organų transplantacijų.

Nuo 2014 metų šių ligų mitybos terapija gali būti atliekama VUL Santaros klinikų Konsultacijų poliklinikoje. Gydytojas dietologas skiria lėtinėmis ligomis sergančiųjų mitybos terapiją, stebi pacientų, kuriems taikomas namų parenterinis maitinimas, mitybos būklę. Yra komandos narys, gydant endokrininius, chirurginius susirgimus.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-15
Į viršų