Lipidologijos kompetencijos centras (KC) yra didžiausias lipidų apykaitos sutrikimų diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras Lietuvoje, kuriame gydomi šeimine hipercholesterolemija bei kitomis retomis įgimtomis dislipidemijomis sergantys Lietuvos bei užsienio pacientai. VUL Santaros klinikų Lipidologijos KC įsikūrė 2013 metais.
Lipidologijos KC teikia plataus spektro ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Šiame centre pacientus konsultuoja kardiologai, nefrologai, gastroenterologai, endokrinologai, dietologai, genetikai, transfuziologai. Sergantieji aptariami gydytojų tarpdisciplininiuose konsiliumuose, siekiant kuo tikslesnio ištyrimo bei optimaliausio gydymo parinkimo. Taikomas nuolatinis sergančiųjų ligos stebėjimas, gydymo efektyvumo vertinimas, esant reikalui atliekami papildomi tyrimai, nustatomos atokiosios ligos išeitys, tiriami įgimtomis dislipidemijomis sergančių pacientų artimieji. Centre taikomos pažangiausios diagnostikos bei gydymo technologijos: atliekamas platus laboratorinių tyrimų spektras, esant reikalui yra galimybė kraujo mėginius siųsti į užsienio šalis. Centro specialistai turi galimybę skirti tinkamiausią tam pacientui medikamentinį gydymą, taikyti plazmaferezes, jeigu gydymo vaistais nepakanka. Adekvatus ir savalaikis gydymas leidžia maksimaliai sumažinti ligos progresavimo tikimybę, galimas sunkias ar net letalias ligos išeitis. Taip pat vertinti skiriamo gydymo efektyvumą, galimus nepageidaujamus reiškinius, koreguoti gydymą aptariant tai tiek su kolegomis specialistais, tiek su pacientu.
Lipidologijos KC dirba vieni geriausių savo srities specialistų, sukaupę ilgametę patirtį gydant šeiminę hiperholesterolemiją, kitas dislipidemijas. Viena ryškiausių centro gydytojų prof. Žaneta Petrulionienė, Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro, pirmojo kardiologijos skyriaus vedėja. Taip pat Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos profesorė, vyresnioji mokslo darbuotoja.džia maksimaliai sumažinti ligos progresavimo tikimybę, galimas sunkias ar net letalias ligos išeitis. Taip pat vertinti skiriamo gydymo efektyvumą, galimus nepageidaujamus reiškinius, koreguoti gydymą aptariant tai tiek su kolegomis specialistais, tiek su pacientu.
Prof. Ž. Petrulionienės interesų sritys – pirminė ir antrinė širdies ir kraujagyslių ligų prevencija, sergamumo ir mirštamumo tendencijos, rizikos profilio vertinimai, lipidologija, lipidų kiekį mažinanti farmakologija, šalies heterozigotinė ir homozigotinė šeiminė hipercholesterolemija.
Šiuo metu prof. Ž. Petrulionienė dalyvauja pasauliniuose šeiminės hipercholesterolemijos projektuose. Profesorė yra tarptautinio projekto „ScreenPro FH“ (Šeimos hipercholesterolemijos atrankos projekto Vidurio, Pietų ir Rytų Europoje atrankos projektas, projekto vadovas prof. Richardas Ceska), taip pat nacionalinio tarptautinio projekto vadovė. Dalyvauja visuotiniame EAS FH studijų bendradarbiavime (EAS FHSC – projekto vadovas prof. Kausik Ray).
Prof. Žaneta Petrulionienė yra gerai žinoma regione dėl savo tyrimų, paskaitų, straipsnių ir publikacijų apie aterosklerozę ir širdies susitraukimų dažnio prevenciją. Kartu su bendradarbiais yra paskelbusi daugybę straipsnių tarptautiniuose ir nacionaliniuose žurnaluose apie prevencinę kardiologiją (daugiau nei 90 publikacijų / tezių / straipsnių duomenų bazėje „ISI Web of Science“).
2017 metais Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo prof. Žanetą Petrulionienę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.