Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro vadovas – prof. Tomas Jovaiša
Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro veiklos tikslas – teikti aukščiausio lygio savalaikes, tinkamos kokybės ir saugias anestezijos ir intensyviosios terapijos bei skausmo gydymo paslaugas pacientams, kuriems atliekamos chirurginės operacijos ir diagnostinės procedūros, yra sutrikusios gyvybinės organizmo funkcijos, vykdyti akademinę veiklą bei mokslinius anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo srities tyrimus.
Tai yra vienintelis skyrius Lietuvoje, kuriame gydomi vaikai per ir po širdies operacijų, atliekama širdies transplantacija bei taikomi pagalbinės kraujotakos metodai (EKMO ir kt.) naujagimiams bei vaikams. Per metus atliekama apie 200 širdies operacijų. 2009 metais, remiant Lietuvos Respublikai ir „Norway Grants“ fondui, skyriaus patalpos ir medicinos aparatūra buvo iš esmės atnaujinti.
Skyriaus vedėjas Jonas Špūras
Skyrius taip pat atlieka anesteziją įvairių diagnostinių (magnetinio branduolių rezonanso, kompiuterinės tomografijos), mažai invazyvių (endoskopinės – gastroskopijos, kolonoskopijos) bei intervencinių radiologinių procedūrų metu. Atliekama apie 12 000 anestezijų per metus – ir planine, ir skubos tvarka (30 proc.) operuojamiems pacientams. Didelę dalį operuojamųjų sudaro ypač sunkios būklės pacientai (sergantys sepsiu, dauginiu organų disfunkcijos sindromu), atliekamos anestezijos didelės apimties operacijų metu – žarnyno, kepenų, kasos rezekcijos, intraoperacinės chemoterapijos, išplėstinėms urologinėms, kraujagyslių, sąnarių endoprotezavimo.
Skyriuje taikomi naujausi anesteziologijos mokslo pasiekimai, analgezijai operacijos metu bei pooperaciniam nuskausminimui užtikrinti, atliekama vis daugiau regioninės anestezijos procedūrų kontroliuojant sonoskopu. Ypatingas dėmesys skiriamas transplantacijoms – kepenų, inkstų bei kasos komplekso, inkstų.
Skyriuje vyksta gydytojų rezidentų, slaugytojų, medicinos studentų mokymas, atliekami moksliniai tyrimai.
Skyriaus vedėjas Karolis Urbonas
Skyriaus gydytojai užtikrina ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos (EKMO) taikymą kritinių būklių pacientams, besigydantiems operacinėse ir visose ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. EKMO skyriaus personalas taiko esant kritiniam širdies nepakankamumui, kvėpavimo nepakankamumui ar užsitęsusio gaivinimo metu.
Skyriaus vedėjas Tomas Vaišnoras
Čia atliekama apie 12 000 anestezijų per metus – tiek planine, tiek skubos tvarka operuojamiems pacientams. Ypač didelis dėmesys skiriamas anestezijai multidisciplininių, t.y. tokių, kuriose operuoja kelių sričių chirurgų komanda, neurochirurginių operacijų metu. Taikomi naujausi anesteziologijos mokslo pasiekimai, plečiamas regioninės anestezijos būdų, atliekamų kontroliuojant sonoskopu, pritaikymas neurochirurgijoje, plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje, ginekologijoje ir akušerijoje, analgezijai operacijos metu bei pooperaciniam ir gimdymo skausmui malšinti. Taip siekiama sumažinti anestezijai naudojamų stipriai veikiančių farmakologinių preparatų šalutinius bei nepageidaujamus poveikius, o pasireiškus šiems poveikiams, naudojamas visas šiandieninėje farmakologijoje įmanomas vaistų-antagonistų arsenalas, skirtas stipriai veikiančių vaistų poveikiui sumažinti ar nutraukti.
- skausminių sindromų diferencinę diagnostiką taikant diagnostines blokadas;
- konsultacijas dėl medikamentinio skausmo gydymo;
- invazines skausmo malšinimo procedūras;
- komandinį konsultavimą, atliekamą gydytojo, medicinos psichologo ir slaugytojo.
Skausmo medicinos centro gydytojai bendradarbiauja ir esant indikacijoms konsultuojasi su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojais, gydytojais radiologais, neurologais, neurochirurgais, ortopedais, kraujagyslių chirurgais, onkologais ir kitų sričių specialistais.
Centre vyksta medicinos studentų, slaugytojų ir gydytojų rezidentų mokymas, atliekami moksliniai tyrimai.
Svarbi informacija dėl išankstinės registracijos į Skausmo medicinos centrą:
Skausmo medicinos centre konsultuojami pacientai tik iš anksto užsiregistravę ir turintys galiojančius siuntimus iš savo gydančių gydytojų pagal gyvenamąją vietą.
Ambulatorinių pacientų išankstinė registracija į Skausmo medicinos centrą atliekama bendrojoje Konsultacinės poliklinikos registratūroje.
Registruotis galima šiais būdais:
Išankstinė pacientų registratūra visą parą – https://ipr.esveikata.lt/
Konsultacijų poliklinikos išankstinė registratūra: tel. 852501717 (darbo laikas: I-IV 7-17 val., V 7-16 val.) Prieššventinę dieną darbo laikas trumpinamas viena valanda.*
* jei nesiseka prisiskambinti, maloniai prašome registruotis internetu https://ipr.esveikata.lt/.
Atvykus paskirtą dieną konsultacijai su siuntimu bei asmens dokumentu reikia eiti tiesiai į Skausmo medicinos centro registratūrą (kab. B282).
Skausmo medicinos centras - Santariškių g. 2, Vilnius. Vieta ligoninėje: B korpuso 2 aukšte (tarp Priėmimo skyriaus ir įėjimo į A korpusą). Telefonas pasiteirauti 85 236 5269
Skyriaus vedėja dr. Ingrida Lisauskienė
- ilgalaikė pastovi inkstų pakaitinė terapija (hemofiltracija),
- MARS – molekulinė adsorbcijos recirkulinė sistema (dirbtinės kepenys),
- bilirubino adsorbcija (kepenų dializė),
- citosorbcija – uždegiminių mediatorių ir kepenų toksinų šalinimas.
Skyriaus vedėjas Albinas Kalimavičius
Skyriuje gydomi pacientai po širdies ir krūtinės ląstos operacijų bei kritinių būklių pacientai, sergantys širdies ir plaučių ligomis. Šiame padalinyje per metus gydoma 2000 pacientų, kuriems teikiamos III lygio reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugos, pasitelkiant naujausias stebėsenos ir gydymo technologijas: dirbtinę plaučių ventiliaciją, ekstrakorporinę membraninę oksigenaciją (EKMO), širdies skilvelius pavaduojančias sistemas, pakaitinę inkstų terapiją. Skyriuje vykdoma mokslinė ir akademinė veikla.
Skyriaus vedėjas dr. Šarūnas Judickas
Skyriuje gydomi pacientai po sunkių operacijų bei esantys kritinės būklės. Didžiąją dalį sudaro pacientai po sunkių neurochirurginių operacijų ar neurologinio profilio ligoniai: patyrę galvos smegenų insultą, sergantys epilepsija ir kt. Čia koncentruojami ir onkohematologinėmis ligomis sergantieji, kurių pagrindinės ligos gydymas komplikavosi sepsiu, transplantato prieš šeimininką liga ar kita sunkia patologija. Teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos nėščiosioms, kurioms diagnozuojama sunki preeklampsija, eklampsija, HELLP sindromas ar kita patologija.
Skyriuje per metus gydoma apie 700 pacientų, iš kurių 30 proc. sudaro reanimacija III ir III-3 lygio ligoniai, apie 60 proc. – reanimacija II lygio pacientai.
Skyriuje taikomos naujausios stebėsenos ir gydymo technologijos. Pacientams, sergantiems dauginiu organų disfunkcijos sindromu, prieinamos visos įmanomos pakaitinės organų terapijos: hemodiafiltracija, dirbtinė plaučių ventiliacija, ekstrakorporinė membraninė oksigenacija (EKMO) ir kt.
Akademinė veikla yra neatsiejama skyriaus veiklos dalis. Čia vyksta studentų, gydytojų ir slaugytojų tobulinimas, aktyvi studentų mokslinės draugijos veikla, bendradarbiavimas su kitais ligoninės padaliniais.