Kas mes esame

Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centras yra vienas iš VUL Santaros klinikų padalinių, teikiantis aukščiausios kokybės anesteziologijos, skausmo gydymo ir intensyviosios terapijos paslaugas, grįstas naujomis medicinos technologijomis, mokslu bei praktika.

Kuo esame ypatingi
Centre veikia:
  • pirmoji Lietuvoje Skausmo gydymo klinika, įkurta 1994 metais;
  • vienintelis Lietuvoje specializuotas naujagimių ir vaikų, sergančių įgimtomis širdies ydomis, anesteziologijos-intensyviosios terapijos skyrius;
  • centro gydytojai vadovauja ligoninės Klinikinės mitybos grupei, konsultuojami ir gydomi pacientai, kuriems taikoma enterinė ar parenterinė mityba namų sąlygomis;
  • centro gydytojai užtikrina ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos (EKMO) taikymą kritinių būklių pacientams, besigydantiems operacinėse bei visose ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. EKMO skyriaus personalas taiko esant kritiniam širdies nepakankamumui, kvėpavimo nepakankamumui ar užsitęsusio gaivinimo metu.
Ką siūlome pacientams
Pacientams teikiamos šios paslaugos:
  • anestezijos, ankstyvos pooperacinės priežiūros, skausmo malšinimo pooperaciniu laikotarpiu – pilvo, širdies, krūtinės, kraujagyslių chirurgijos, ginekologijos, urologijos, ausų, nosies ir gerklės, akių ligų, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos, neurochirurgijos, akušerijos, organų transplantacijų (kepenų, kasos ir inksto komplekso, inkstų, ragenos)  operacijų ir procedūrų metu;
  • pacientai konsultuojami ir gydomi dėl įvairių skausmo sindromų, teikiamos invazinės skausmo gydymo paslaugos;
  • reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose gydomi įvairaus profilio kritiškai sunkūs pacientai, sergantys sepsiu, dauginiu organų disfunkcijos sindromu, kuriems taikomi visi šiuolaikiniai organų pavadavimo būdai: dirbtinė plaučių ventiliacija, ekstrakorporinė membraninė oksigenacija, pakaitinė inkstų terapija: hemodializė ir ilgalaikiai pakaitinės inkstų terapijos metodai, dirbtinų kepenų metodikos: MARS, bilirubino sorbcija.

Ką siūlome medikų bendruomenei
Centro medikai:                                                                                                                                
  • aktyviai dalyvauja ikidiplominėse ir podiplominėse studijose rengiant sveikatos priežiūros specialistus, kurie atitinka Europos Sąjungos ir Pasaulio sveikatos organizacijos pripažintus reikalavimus; tobulina gydytojų anesteziologų reanimatologų bei kitų specialistų kvalifikaciją pagal Lietuvos visuomenės sveikatos ir sveikatos apsaugos sistemos poreikius;
  • vykdo ir koordinuoja biomedicinos mokslinius tyrimus ir rengia šios srities mokslininkus;
  • dalyvauja kuriant ir įgyvendinant aktyvią visuomenės sveikatos politiką, pagrįstą mokslo, studijų ir praktikos vienove.
Anesteziologijos reanimatologijos rezidentūroje studijuoja apie 40 rezidentų, dėstoma įvairių studijų programų studentams (medicinos, visuomenės sveikatos, odontologijos, farmacijos, slaugos), vedami tobulinimosi kursai gydytojams ir slaugytojoms.

Centre organizuojami parenterinės ir enterinės mitybos kursai, taip pat Europos parenterinės ir enterinės mitybos draugijos LLL (Life Long Learning) kursai.

Anesteziologų ir intensyviosios terapijos mokslo klubas ir Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos organizuoja mokslinę praktinę konferenciją „Gaivinimas“, per kurią klinikų personalas mokomas pradinio ir specializuoto gaivinimo.
Centro istorija
Skausmo slopinimo ir gaivinimo metodų diegimo į praktiką užuomazgos senajame Vilniaus universitete susijusios su žymių medikų Andriaus Sniadeckio, Adomo Ferdinando Adamovičiaus, Liudviko Liachovičiaus pavardėmis. Moderniosios anesteziologijos ir reanimatologijos vystymasis Vilniaus universitete susijęs su sudėtingų operacijų diegimu į klinikinę praktiką. Impulsą tam davė mokslinė praktinė anesteziologų veikla, pradėta 1965 metais Bendrosios chirurgijos katedros klinikinėse bazėse ir Probleminėje širdies ir kraujagyslių chirurgijos laboratorijoje. Šiose bazėse anesteziologija ir reanimatologija ėmė vystytis kaip savarankiška medicinos sritis, pradėtas gydytojų anesteziologų reanimatologų ruošimas ir jų tobulinimas.

1990 m. rugsėjo 1 d., reorganizavus Bendrosios chirurgijos katedrą, buvo įkurtos dvi klinikos: Pirmoji anesteziologijos ir reanimatologijos klinika (vedėjas – prof. habil. dr. Juozas Ivaškevičius) ir Antroji anesteziologijos ir reanimatologijos klinika (vedėjas – doc. dr. Alis Baublys). Vykstant Medicinos fakulteto pertvarkai, 2002 metais abi klinikos sujungtos į vieną Anesteziologijos ir reanimatologijos kliniką, kurios vedėju iki 2012 metų buvo prof. habil. dr. Juozas Ivaškevičius. Nuo 2012 metų Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikos vedėja yra prof. dr. (HP) Jūratė Šipylaitė. Ilgus metus klinikoje dėstė prof. habil. dr. Juozas Ivaškevičius, doc. dr. Alis Baublys, doc. dr. Gediminas Martinkėnas, doc. dr. Algis Matulionis.

Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikos sudėtyje yra trys centrai:  Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centras nuo 2002 m. veikia Vilniaus universitetinėje ligoninėje Santaros klinikos, centro vadovu ilgą laiką buvo doc. dr. Alis Baublys, nuo 2010 m. centro vadovė prof. dr. (HP) Jūratė Šipylaitė; Anesteziologijos, reanimatologijos ir kritinių būklių medicinos centras nuo 2002 m. veikia VšĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (buvusioje Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje), centro vadovu ilgą laiką buvo prof. habil. dr. Juozas Ivaškevičius, nuo 2015 metų – prof. dr. (HP) Saulius Vosylius; Toksikologijos centras veikia VšĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, nuo 2010 m. centro vadovas asist. dr. Robertas Badaras.
Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-25
Į viršų