Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Skyriai, poskyriai ir ligos

Spausdinti

Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre veikia 3 skyriai.

Centre konsultuojami, tiriami ir gydomi sudėtingiausi gastroenterologiniai ligoniai iš visos respublikos, taikomi naujausi šiuolaikiniai diagnostikos ir gydymo metodai (ypač minimaliai invazyvūs). Centre dirba atsidavę savo darbui, aukštai kvalifikuoti specialistai, gerai susipažinę su šiuolaikiniais tyrimo ir gydymo metodais, siekiantys aukštų savo veiklos standartų

Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriuje yra 50 lovų. Čia gydomi ligoniai, sergantys virškinimo trakto (stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, plonosios ir storosios žarnos), kasos, kepenų bei tulžies pūslės ir latakų ligomis. Nuo 2004 m. Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriaus vedėja, gydytoja gastroenterologė Saulė Brašiškienė. Tai vienintelis Lietuvoje hepatologinio (kepenų ligų) profilio skyrius, kuriame tiriami ir gydomi sergantieji įvairiomis kepenų ligomis (virusinėmis, autoimuninėmis, kepenų ciroze ir kt.), taip pat ir pacientai prieš bei po kepenų transplantacijos. Skyriuje dirba aukštos kvalifikacijos patyrę gydytojai gastroenterologai: Arida Buivydienė, Ramunė Bytautienė, Ilona Savlan, Artautas Mickevičius, Audronė Buinevičiutė, Tomas Jucaitis, Valda Žydelienė, Vilma Uždavinienė ir kt. Kasdien ligonius vizituoja Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro profesoriai ir docentai, konsultuoja gydytoja dietologė Edita Gavelienė.

brasiskiene

Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriaus

vedėja gyd. Saulė Brašiškienė.

Endoskopinės diagnostikos ir minimaliai invazinės chirurgijos skyrius. Skyriaus vedėjas gydytojas gastroenterologas-endoskopuotojas Juozas Stanaitis. Skyrius vykdo kolorektalinio vėžio patikros programą. Endosonoskopijos tyrimas taikomas skrandžio, stemplės, kasos, tulžies latakų ir pūslės navikų stadijavimui; skrandžio ir stemplės poepitelinių darinių diagnostikai. Nuo 2006 m. atliekamas endoskopinis išsiplėtusių stemplės venų, sergant kepenų ciroze, perrišimas guminiais žiedais (ligavimas). Apie 4 metus skyriuje atliekami tulžies latakų, skrandžio – dvylikapirštės žarnos, storosios žarnos ir stemplės stentavimai metaliniais išsiplečiančiais stentais. Nuo 2008 metų susikaupė nemaža patirtis gydant pacientus, sergančius lėtiniu pankreatitu.

II gastroenterologijos skyrius. Skyriaus vedėja gydytoja gastroenterologė Valda Žydelienė. Dirba skyriuje nuo 1985 m., nuo 1994 m. skyriaus vedėja. Skyriuje kvalifikuotai ištiriami ir gydomi ligoniai, sergantys stemplės, skrandžio, žarnyno, kasos, kepenų, tulžies pūslės ir latakų ligomis. Ligoniams atliekami endoskopiniai, rentgenologiniai, ultragarsiniai tyrimai, biopsijos su histologiniu biopsinės medžiagos ištyrimu, pilvo organų laparoskopija ir kiti tyrimai.

stanaitis

Endoskopinės diagnostikos ir minimaliai invazinės

chirurgijos skyriaus vedėjas gyd. Juozas Stanaitis

Atnaujinta 2018-04-09
Straipsnis parodytas: 37152 kartų(kartus)