Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Skyriai, poskyriai ir ligos

Spausdinti

Lentelė LT

Dermatovenerologijos centre dirba 23 gydytojai dermatovenerologai (iš jų 1 profesorius, 1 docentas, 3 medicinos mokslų daktarai), 1 plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, 18 medicinos slaugytojų, 20 kitų darbuotojų.

Centre veikiantys skyriai:
- Dermatovenerologijos konsultacijų skyrius: vedėjas gydytojas dermatovenerologas Algirdas Šumila. Šiam skyriui taip pat priklauso Dienos stacionaras, kuriame vienu metu gali lankytis iki 100 pacientų. Dienos stacionaro vyresnioji gydytoja dermatovenerologė Raimonda McGlone.
- Dermatovenerologijos skyrius (25 vietų): skyriaus vedėjas gydytojas dermatovenerologas Jonas Lauraitis.
Konsultacijų skyriuje veikia gydytojų dermatovenerologų ir onkodermatologų konsultacijų kabinetai, lytiškai plintančių infekcijų vyrų ir moterų konsultacijų kabinetai, fototerapijos kabinetai.

DERMATOVENEROLOGIJOS KONSULTACIJŲ SKYRIUJE teikiamos II ir III lygio paslaugos Vilniaus miesto, Vilniaus apskrities ir visos respublikos pacientams. Čia konsultuojami ir gydomi tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Dermatovenerologijos centre tiriamos ir gydomos visos odos ir gleivinių ligos bei odos dariniai, įskaitant retas, sudėtingas dermatozes ir komplikuotus odos ligų atvejus, šalutinio vaistų poveikio sukeltas odos reakcijas ir ligas, sisteminių ligų odos apraiškas, taip pat nustatomos ir gydomos lytiškai plintančios infekcijos.

Visapusiškai odos ligų diagnostikai pasitelkiamos ne tik daugiametę patirtį turinčių gydytojų konsultantų mokslinės bei praktinės žinios, gydytojų konsiliumai, bet ir moderni diagnostinė aparatūra - konvencinė ir skaitmeninė dermatoskopija. Siekiant patikslinti diagnozę, atliekama odos biopsija, odos alerginiai testai (lopo testai su įvairiomis alergenų serijomis).

Odos ligų gydymui taikoma siaurabangė ultravioletinių UVB 311 nm spindulių, kombinuota UVA/UVB 311 nm fototerapija ir fotochemoterapija (PUVA).

Atliekama gerybinių, ikinavikinių bei navikinių odos ir jos priedų darinių, apgamų diagnostika bei gydymas. Gerybiniai, ikinavikiniai odos dariniai, karpos šalinami skystu azotu (krioterapija), elektrokoaguliacijos būdu ar lazeriu. Vis platesnį diagnostinį bei terapinį pritaikymą įgyja natūrali dienos šviesos ir konvencinė fotodinaminė terapija. Esant poreikiui taikomas operacinis gydymas.

Odos bei nagų grybeliniai susirgimai gydomi atsižvelgiant į mikroskopinius ir mikrobiologinius tyrimus, kurie padeda parinkti efektyvų gydymą. Būtinais atvejais taikomas ir chirurginis pažeistų nagų plokštelių pašalinimas.

Dermatovenerologijos dienos stacionare teikiama dermatovenerologinė asmens sveikatos priežiūra pacientams, kuriems nebūtinas stebėjimas visą parą. Čia ligoniams atliekami tyrimai diagnozės patikslinimui, skiriamas kompleksinis gydymas, foto(chemo)terapija, fotodinaminis gydymas, krioterapija, biologinė terapija, kitos fizioterapijos procedūros, atliekamos gerybinių bei piktybinių odos ar paodžio darinių operacijos, opų debridimentas, pėdų priežiūros procedūros.

Centre taip pat veikia odos ligų ir estetinės dermatologijos kabinetas, kuriame už papildomą mokestį pacientas gali greitai gauti pageidaujamo gydytojo specialisto konsultaciją. Šiame kabinete be gydomosios dermatologijos paslaugų, pacientams atliekamos ir estetinės procedūros.

DERMATOVENEROLOGIJOS STACIONARO skyriuje diagnozuojamos ir gydomos išplitusios, sunkios bei retos dermatozės, pūslinės ligos, odos vaskulitai, periferinės odos T ląstelių limfomos, išplitusios virusinės odos ir gleivinių infekcijos, šalutinio vaistų poveikio sukeltas odos reakcijas ir ligas. Skiriami sisteminiai gliukokortikosteroidai, retinoidai, citostatikai, imunosupresantai, priešvirusiniai vaistai, foto(chemo)terapija, gydomosios plazmaferezės, biologinė terapija. Nustatomos ir gydomos lytiškai plintančių infekcijų komplikacijos bei jų pasekmės. Nuodugniai tiriant ligonius taikomos šiuolaikinės diagnostikos technologijos (odos biopsija ir imunohistocheminiai bei imunofluorescentinis tyrimai, radiologiniai, klinikiniai imunologiniai, citologiniai ir kiti tyrimai).

Atnaujinta 2017-12-05
Straipsnis parodytas: 86670 kartų(kartus)