Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTARIŠKIŲ KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖS

Apie mus

Spausdinti

alt

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų, kurių dalininkai yra Vilniaus universitetas ir Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, veikla apima praktinę bei mokslo mediciną, studentų, rezidentų mokymą ir gydytojų tobulinimą.

VUL Santariškių klinikos yra viena didžiausių Lietuvos ligoninių, teikiančių aukščiausio lygio specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas bei vykdančių nuolatinį pedagoginį bei mokslinį tiriamąjį darbą. VUL Santariškių klinikose būtinąją ir planinę pagalbą teikia aukščiausios kvalifikacijos gydytojai ir slaugytojai, Konsultacijų poliklinikoje konsultuoja bei tolimesniam gydymui siunčia patyrę antrinio ir tretinio lygio specialistai-konsultantai.

Nuo 2011 m. gegužės 1 d. Vaikų ligoninė (http://www.vaikuligonine.lt), Valstybinis patologijos centras (http://www.vpc.lt) bei Infekcinių ligų ir  tuberkuliozės ligoninė (http://www.iltl.lt) tapo VUL Santariškių klinikų filialais.

2016 m. Nuo 2016-09-01 VUL Santariškių klinikų steigėju sprendimu nutraukta Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės (VšĮ VUL Santariškių klinikų filialo) veikla. Filialo funkcijas perimė atitinkami VUL Santariškių klinikų padaliniai.

VUL Santariškių klinikose dirba 5761 darbuotojai, iš jų 1269 gydytojai, 1944 slaugytojai ir kiti aukštos kvalifikacijos specialistai. Pagalbą pacientams teikia daugiau nei 370 profesoriaus ir daktaro laipsnį turintys medikai. Ne viena dešimtis VUL Santariškių klinikų medikų yra įvertinti aukščiausiais Lietuvos Respublikos apdovanojimais (Sąrašas). Ligoninėje rasite daugumos medicinos sričių gydymo, slaugos bei reabilitacijos paslaugas ir specialistus, kurie rūpinsis jumis po sunkių ligų, operacijų bei fizinės negalios atvejais. Čia gydome Lietuvos Respublikos bei užsienio šalių piliečius, kurie, dėl kvalifikuotos, šiuolaikiškos, Europos reikalavimus atitinkančios medicinos pagalbos, vis dažniau renkasi VUL Santariškių klinikas. Mes siekiame, kad VUL Santariškių klinikose Jums būtų suteiktos geriausios gydymo ir slaugos paslaugos.

VUL Santariškių klinikų vienas iš pagrindinių tikslų – vystyti, plėtoti ir puoselėti pažangų ir lyderiaujantį Lietuvoje sveikatos priežiūros, mokymo ir mokslo įstaigų kompleksą.

VUL Santariškių klinikose įdiegtos naujausios informacinės technologijos: skaitmeninė vaizdinė radiologija, elektroninė pacientų ligos istorija, internetinė paciento kortelė, išankstinės elektroninės registracijos sistema ir kt.

VUL Santariškių klinikose per metus vidutiniškai gydoma apie 1 mljn. ambulatorinių ir apie 100 tūks. stacionarinių pacientų, atliekama  apie 2 mljn. tyrimų ir  daugiau nei 50 tūkst. įvairių sudėtingų operacijų. Kasmet apie 3,5 tūkst. mažylių ateina į šį pasaulį būtent čia. VUL Santariškių klinikose per metus vidutiniškai atliekama apie 200 širdies, ragenos, simultaninių, inkstų, kepenų bei giminingų ir negiminingų donorų kaulų čiulpų transplantacijų. Net 85 proc. visų šalyje vykdomų audinių ir organų transplantacijų yra atliekama būtent VUL Santariškių klinikose. Mūsų ligoninė yra vienintelė Lietuvos gydymo įstaiga, kurioje atliekamos sudėtingiausios vaikų  ir naujagimių širdies operacijos.

VUL Santariškių klinikos bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio šalių universitetų ligoninėmis, įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis, pacientų bei medikų asociacijomis. Svarbus ligoninės darbo aspektas aktyvus dalyvavimas Europos struktūrinių fondų remiamuose projektuose. VUL Santariškių klinikos yra  daugelio projektų pareiškėja.

Daugiau informacijos apie atskirą, Jus dominančią medicinos sritį, prašome skaityti Centrai ir skyriai

Linkime stiprios sveikatos!

 

Atnaujinta 2017-03-21
Straipsnis parodytas: 271752 kartų(kartus)