Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Egzemos mokykla, skirta pacientams ir pacientų artimiesiems

Spausdinti

Egzemos mokykla – kas tai?

Tai - Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro organizuojamas edukacinis projektas, kurį sudaro teorinių paskaitų ir praktinių mokymų ciklas apie atopinę egzemą (atopinį dermatitą) ir jos gydymo bei valdymo būdus.

Atopinė egzema yra viena iš labiausiai paplitusių lėtinių uždegiminių odos ligų. Iki 80 proc. atvejų atopinės egzemos simptomai atsiranda kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje ir dažniausiai išnyksta paauglystėje, tačiau, trečdaliui pacientų liga išlieka visą gyvenimą. Atopinė egzema daro didelę neigiamą įtaką ne tik pacientų, bet ir jų artimųjų gyvenimo kokybei.

Egzemos mokyklos tikslas - supažindinti sergančiuosius ir jų artimuosius su pagrindiniais atopinės egzemos gydymo būdais, pagilinti žinias apie ligą. Suteikti galimybę susipažinti su panašias problemas turinčiais asmenimis, tinkamai pasinaudoti gauta informacija, savarankiškai kontroliuoti ligos eigą. Išklausius paskaitų ciklą, pacientams bus lengviau suprasti savo ir egzema sergančiųjų artimųjų kasdienes problemas, išmokti gyventi su liga.

Egzemos mokyklos struktūra

Projektą sudaro 3 klasių mokymo sistema. Kiekvienoje klasėje bus suteikiama informacija apie atopinę egzemą ir jos gydymo būdus.

Kiekvieną klasę sudaro 2 akademinių valandų trukmės seminaras: 1 val. trukmės teorinė ir 1 val. trukmės praktinė dalis. Teorinę dalį ves dermatologijos vyresnysis gydytojas rezidentas, o praktikinę - med. slaugytoja.

Visi lektoriai yra stažavęsi Egzemos klinikoje Stokholme, Švedijoje.

Asmenys išklausę tam tikrą kursą, gaus pažymėjimus.

Į kiekvieną klasę renkamos 10-15 asmenų grupės. Pacientams bus išdalinta informacinė medžiaga apie atopinę egzemą.

Paskaitų ir praktinių seminarų planas

I – Pradinė klasė Teorinė dalis (1 val.) – “Įvadas į atopinės egzemos pažinimą“ Praktinė dalis (1 val.) – „Odos alergenai: kaip jų išvengti. Sausos odos priežiūros principai“

II – Vidurinė klasė Teorinė dalis (1 val.) – “Atopinės egzemos eiga ir diagnostika” Praktinė dalis (1 val.) – “Drėgnų tvarsčių pritaikymas atopinės egzemos gydymui”

III – Baigiamoji klasė Teorinė dalis (1 val.) – “Atopinės egzemos gydymo būdai” Praktinė dalis (1 val.) – “Kombinuoto atopinės egzemos gydymas”

Į Egzemos mokyklą maloniai prašome registruotis Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro registratūroje arba šiais telefonais: (85) 272 04 34; (8 5) 265 85 34.

Atnaujinta 2016-12-14
Straipsnis parodytas: 11240 kartų(kartus)