Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Centro istorija

Spausdinti

VĮ VUL Santariškių klinikose 2008 m. generalinio direktoriaus prof. akad. Aleksandro Laucevičiaus įsakymu buvo suburta darbinė „Plautinės hipertenzijos" grupė, kuriai vadovavo hab. dr. Alicija Dranenkienė. Jos nariai buvo: pulmonologas - doc.R.Zablockis, kardiologė, vaikų kardiologė dr.L.Gumbienė, intervencinis kardiologas dr.G.Davidavičius, anesteziologas-reanimatologas doc.A.Baublys.

PH3

Nuotraukoje: habil. dr. Alicija Dranenkienė


Grupė parengė ir išleido "Plautinės hipertenzijos diagnostikos ir gydymo" metodines bei praktines rekomendacijas, 2009 m. spalio 16 d. Vilniuje suorganizavo respublikinę konferenciją "Plautinės hipertenzijos diagnostika ir gydymas", kurioje dalyvavo ~ 350 gydytojų ir ~ 20 slaugos specialistų iš visos Lietuvos (Kardiologų, pulmonologų, anesteziologų, reumatologų, kardiochirurgų, vaikų kardiologų, radiologų, internistų). Paskaitas skaitė ir du kviestiniai lektoriai iš Vokietijos.

VUL Santaros klinikose įdiegtos naujos metodikos atitinkančios Europines rekomendacijas šios ligos diagnostikai, pagerintas ir pagreitintas ligonių ištyrimas įjungiant įvairių specialybių gydytojus.

Bendradarbiaujant su Širdies chirurgijos centru ir garsiais JAV bei Vokietijos centrais jau yra pasiruošta įdiegti plaučių tromboendarterektomijos operacijas, reikalingas sergančiųjų lėtine trombine emboline plautine hipertenzija. Kardiochirurgai (Doc. R. Karalius, R. Širmenis), anesteziologai (Dr. R. Samalavičius, K. Urbonas) ir kardiologė (Dr. L.Gumbienė) stažavosi garsiuose chirurgijos centruose (San Diege, Thronton klinikoje; Bad Nauheime, Kerkhoff klinikoje). Šios operacijos atliekamos nuo 2010 m.

PH4

Nuotraukoje: Plaučių hipertenzijos koordinavimo centro komanda

Atnaujinta 2018-05-08
Straipsnis parodytas: 13620 kartų(kartus)