Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Apie mus

Spausdinti

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Suaugusiųjų retų reumatinių ligų kompetencijos centro pagrindą sudaro Reumatologijos centras – struktūrinis vienetas bei integruota dalis daugiaprofilinėje VUL SK sistemoje. Kadangi autoimuninių artritų, sisteminių jungiamojo audinio ligų, vaskulitų diagnostika, diferencinė diagnostika yra plati ir sudėtinga, šis centras glaudžiai bendradarbiauja su radiologijos, laboratorinės medicinos, kardiologijos, pulmonologijos, nefrologijos, hematologijos, angiologijos, genetikos bei kitais centrais. Reumatologijos centre yra sukaupta didelė ne tik klinikinė, bet ir mokslinė patirtis, vyksta tarptautinis bei tarpinstitucinis bendradarbiavimas mūsų šalyje, vykdomas mokymo procesas ir švietėjiška veikla.

 

Kuo mes ypatingi?

Reumatologijos centras vienija tiek ambulatorinių, tiek ir stacionarine teikiamų paslaugų grandis. Artimiausiu metu duris atvers Dienos stacionaras. Šiame centre dirba net 3 profesoriai, 2 docentai, 4 medicinos mokslo daktarai, 4 doktorantai. Kiekvieną dieną čia vyksta sudėtingų reumatinių pacientų aptarimai, tarpdisciplininiai konsiliumai, konsultacijos. Reumatologijos centras yra integruota Plautinės hipertencijos kompetencijos centro dalis, dalyvauja kitų retų susirgimų pvz.: Amiloidozės kolegijos veikloje. Reumatologijos centro bazėje vykdomi ir klinikiniai tyrimai, praplečiantys ne tik žinių, patirties, bet ir gydymo galimybes.

 

Informacija apie paslaugas ir ligas

Retų reumatinių ligų kompetencijos centras jungiasi prie bendrų VUL SK Retų ligų koordinavimo centro tikslų, aktyviai dalyvauja jo veikloje. Centre nuolatos vyksta tobulinamasis ir mokslinis darbas retų reumatinių ligų temomis. Svarbiausios Retų reumatinių ligų kompetencijos centre vykdomos mokslinių tyrinėjimų temos yra vaskulitai, sisteminė sklerozė, sisteminės jungiamojo audinio ligos, komplikuotos plautine hipertenzija, paraneoplaziniai miozitai, autoimuniniai artritai ir kt.

 

Tarptautinis bendradarbiavimas 

Centras bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos bei kitų šalių Reumatologijos centrais ir klinikomis, dalyvauja Europos vaskulitų grupės (angl. EUVAS), Europos antireumatinės lygos (angl. EULAR), sklerodermijos klinikinių ir mokslinių tyrimų grupės (angl. EUSTAR) ir kt. veikloje. Jaunieji reumatologai jungiasi į Antireumatinės lygos jaunųjų reumatologų (angl. EMEUNET ) tinklą.


Atnaujinta 2018-01-19
Straipsnis parodytas: 2275 kartų(kartus)