Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Apie centrą

Spausdinti

Kas mes esame?

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Suaugusiųjų retų plaučių ligų kompetencijos centro pagrindą sudaro Pulmonologijos ir alergologijos centras – struktūrinis VUL SK vienetas bei jungtinė įvairių sričių gydytojų (iš – taip pat dirbančių kituose VUL SK padaliniuose) – pulmonologų, radiologų, laboratorinės diagnostikos, patologų, krūtinės chirurgų, genetikų, hematologų komanda. Kituose VUL SK struktūriniuose padaliniuose, dirbantys gydytojai specializuojasi plaučių ligomis sergančių ligonių radiologinės, laboratorinės, intervencinės diagnostikos srityje.

Kuo mes ypatingi?

Pulmonologijos ir alergologijos centrą, kaip struktūrinį Suaugusiųjų retų plaučių ligų kompetencijos centro pagrindą sudaro Pulmonologijos ir alergologijos centrą sudaro šie padaliniai: Pulmonologijos ir alergologijos skyrius; Intervencinės pulmonologijos ir kvėpavimo funkcinės diagnostikos skyrius; Pulmonologo konsultacijų kabinetas; Alergologo konsultacijų kabinetas; Alerginių ir imuninių ligų diagnostikos ir gydymo dienos stacionaras; Plaučių ir pleuros navikų chemoterapijos dienos stacionaras. Centre dirba įvairių specialybių gydytojai, turintys patirties retų plaučių ligų srityje.

Informacija apie paslaugas ir ligas

Centre yra reikiama įranga ir sukaupta didelė patirtis diagnozuoti ir gydyti visas plaučių ligas. Suteikiamos visos būtinos su retomis plaučių ligomis susijusios diagnostikos bei gydymo paslaugos. Centre nuolatos vyksta tobulinamasis ir mokslinis darbas retų plaučių ligų temomis. Svarbiausios Suaugusiųjų retų plaučių ligų kompetencijos centre vykdomos mokslinių tyrinėjimų temos:

  • Bronchektazės (cistinė fibrozė ir kitos kilmės).
  • Intersticinės plaučių ligos (sarkoidozė, idiopatinė plaučių fibrozė, organizuojanti pneumonija, eozinofilinė pneumonija, egzogeninis alerginis alveolitas ir kt).
  • Neuromuskulinės ligos.
  • Plaučių sklaidos sutrikimai.
  • Plautinė hipertenzija.
  • Retos neoplazinės plaučių ligos.
  • Sunki bronchinė astma.

Apie dažniausiai pasitaikančias retas plaučių rašoma skyriuje Papildoma informacija.

Tarptautinis bendradarbiavimas

Centras bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos bei kitų šalių Pulmonologijos centrais ir klinikomis. Iš jų – su Greifsvaldo (Vokietija) universiteto Pulmonologijos klinika, Greifsvaldas, Heidelbergo (Vokietija) Pulmonologijos klinika.