Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Onkologiniams ligoniams gydytojo durys atsivers greičiau

Spausdinti

ONKOLOGINIAMS LIGONIAMS GYDYTOJO DURYS ATSIVERS GREIČIAU

K. Čaikovskio nuotr.
K. Čaikovskio nuotr.

Anot specialistų, kasdien vėžio diagnozę Lietuvoje išgirsta apie 50 žmonių. Tai diagnozė, kuri atima žadą, kelia nežinios, baimės jausmą, o pas gydytoją specialistą norisi pakliūti jau tą pačią dieną. Deja, tokie pacientai vis dar dažnai susiduria su kliūtimis.

VUL Santaros klinikų administracija ir medikai suprasdami, su kokiais sunkiais išgyvenimais susiduria tokie pacientai, ėmėsi naujos iniciatyvos, kuria siekiama, jog vėžio diagnozę išgirdęs pacientas pas gydytoją specialistą pakliūtų per septynias dienas.

Iš pradžių toks projektas buvo išmėgintas Santaros klinikų hematologų bei onkologų-chemoterapeutų (piktybinės kraujo ligos atvejais), o nuo spalio vidurio išplėstas ir kitomis vėžio formomis sergantiems pacientams.

„Nuo spalio vidurio priimame pacientus, kuriems pirmą kartą diagnozuotas vėžys skubos tvarka, t.y., ne vėliau nei per septynias dienas. Šio projekto ėmėmės bendradarbiaudami su Centro poliklinika, bet sistema galioja visos Lietuvos pacientams. Tai yra vidinis pacientų eilių reguliavimo mechanizmas, kurį įgyvendiname norėdami pagreitinti pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. Mūsų tikslas, kad jie pas gydytoją specialistą pakliūtų per septynias dienas, o gydymas būtų skirtas ne vėliau nei per tris savaites nuo apsilankymo pas mūsų gydytoją specialistą“, – pasakoja Santaros klinikų direktorė medicinai ir slaugai prof. Danguolė Jankauskienė.

Pagreitinto patekimo pas gydytojus specialistus mechanizmas taikomas pacientams, kuriems onkologinės ligos diagnozė nustatyta pirmą kartą (kodas C pagal Tarptautinę ligų klasifikaciją TLK-10-AM). Taip pat ligoniui turi būti atlikti tyrimai, leidžiantys įtarti ar patvirtinantys onkologinės ligos diagnozę (ultragarsinis, endoskopinis/ histologinis, radiologinis ar laboratoriniai tyrimai).

„Ypač svarbu, kad medikas, registruojantis pacientą pas Santaros klinikų gydytoją, ar pats pacientas nurodytų visą būtiną informaciją – prisegtų tyrimus arba tiksliai surašytų jų išvadas, nes nuo informacijos tikslumo priklausys, ar koordinatorius galės patvirtinti registraciją. Tik tuomet, kai visi reikalingi duomenys bus pateikti teisingai ir tvarkingai, pacientą bus galima užregistruoti konsultacijai“, – sako direktoriaus medicinai ir slaugai pavaduotoja Jolita Jakutienė. Tai svarbu abiem pusėms – tiek pacientui, tiek Santaros klinikų gydytojui, nes siekiama, kad skubią pagalbą gautų tie pacientai, kuriems ji šiuo metu labiausiai reikalinga.

Sėkminga pagreitinto patekimo pas pilvo chirurgus, koloproktologus, ginekologus, urologus, onkologus chemoterapeutus, onkohematologus sistema bus veiksminga ir naudinga tik tada, kai pacientai, poliklinikų medikai bei Santaros klinikų specialistai dirbs išvien.

http://www.santaroszinios.lt/blog/onkologiniams-ligoniams-gydytojo-durys-atsivers-greiciau/

Atnaujinta 2017-05-04
Straipsnis parodytas: 4845 kartų(kartus)