Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Veikla, pasiekimai

Spausdinti

Hantingtono liga (HL) buvo žinoma jau ir XVII amžiuje, tačiau tik jaunam mokslininkui gydytojui Džordžui Hantingtonui (George Huntington) (1850–1916) aprašius šią patologiją, ji tapo lengviau apibūdinama. Kolumbijos medicinos mokyklos 22 metų amžiaus absolventas 1872 metų balandžio 13 d. paskelbė mokslinę publikaciją The Medical and Surgical Reporter žurnale apie paveldimos chorėjos atvejus. Pirmą kartą šis mokslinis darbas buvo pristatytas balandžio 15 d. Meigs ir Mason medicinos akademijoje, JAV. Jau 1872 metais Dž. Hantingtono aprašyti HL požymiai sudarė pagrindą genetinės sankibos HL tyrimams dar šimtmečiu vėliau. Šiandien toliau vykdomi HL moksliniai tyrimai siekiant surasti ir įdiegti šia liga sergančių pacientų gydymą, panaudojant moderniausias genų terapijos ir genomo redagavimo technologijas. 

2016 m. balandžio 15 d. vyko I-oji tarptautinė Hantingtono ligos konferencija, kurios metu įvairių medicinos ir socialinių mokslų sričių specialistai apžvelgė pagrindinius HL aspektus ir klinikinio ištyrimo, diagnostikos, simptominio gydymo ir reabilitacijos bei pacientų priežiūros galimybes Lietuvoje. 

2016 m. birželio 17 d. kartu su Lietuvos neurologų asociacijos metine konferencija vyko Hantingtono liga sergančių pacientų ir jų šeimo narių mokykla/seminaras. 

2017 m. balandžio 7 d. vyko II-oji tarptautinė Hantingtono ligos konferencija, kurios kviestinis lektorius Europos HL tinklo valdybos pirmininkas profesorius Jean-Marc Burgunder iš Šveicarijos. Konferencijos metu kolegos iš kaimyninės Lenkijos (lektoriai Daniel Zielonka ir Grzegorz Witkowski), Didžiosios Britanijos (Anne Rosser), Italijos (Chiara Zuccato), Švedijos (Åsa Petersén) pasidalino patirtimi, teorinėmis ir praktinėmis įžvalgomis apie HL, šios ligos patogenezę bei šiuolaikines terapijos galimybes. 

2017 m. balandžio 8 d. antrąjį kartą buvo organizuojama Hantingtono liga sergančių pacientų ir jų šeimos narių mokykla.

Atnaujinta 2017-09-20
Straipsnis parodytas: 5291 kartų(kartus)